Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IMPERATOR

  • Etiuda szkolna
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 40' 20"

Akcja filmu "Imperator" rozgrywa się w okresie starożytnego Rzymu. Grupa arystokratów dokonuje zamachu stanu, w wyniku którego obalony zostaje nieobliczalny Cesarz Neron. Bohaterem filmu jest Generał Marek Otho, którego spotykamy w kluczowym momencie jego życia. Po latach spędzonych w Germanii na zesłaniu dostaje szanse na odmianę swojego losu. Będzie musiał w krótkim czasie podjąć szereg trudnych decyzji, które bezpowrotnie wpłyną na jego przyszłość. Film stara się odpowiedzieć na odwieczne pytanie o podstawowe wartości w życiu człowieka takie jak miłość, lojalność, konieczność wyboru między dobrem a złem. Jednocześnie uświadamia nam, że niezależnie od epoki, w której żyjemy, każdy nasz czyn ma nieodwracalne konsekwencje w przyszłości. Zarówno temat - jak i sposób realizacji - są nowatorskie na krajowej scenie filmowej. Wszystkie dialogi w filmie mówione są w klasycznym języku łacińskim. Ponadto od czasu filmu "Quo vadis" nie podejmowano w Polsce tematu czasów antycznych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:33:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych