Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONIEC GRY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1991
 • Premiera:
  1992. 02. 14
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny (negatyw: Agfa Geavart), 79 min

Główni bohaterowie filmu to młody matematyk i programista oraz starsza od niego, atrakcyjna kobieta. Janusz rozpoczyna pracę w dziale kontroli dużego domu towarowego. Pewnego dnia na ekranie monitora widzi, jak pewna kobieta dyskretnie wkłada perfumy do kieszeni i wychodzi, nie płacąc. Okazuje się, że złodziejką jest Monika Małecka - liderka znanej partii politycznej, zamierzająca kandydować w następnych wyborach. Jej zachowanie w sklepie usprawiedliwia kleptomania, na którą leczy się u psychoanalityka. Między Januszem a Moniką rodzi się miłość. Małecka wszakże broni się przed pełnym zaangażowaniem w związek. Nie może zapomnieć, że Janusz ma na nią "haka" w postaci kasety z nagraną kradzieżą w supermarkecie.
Tymczasem zakochany mężczyzna w tajemnicy kasuje film z zarejestrowaną kradzieżą Moniki. Chcąc spędzać z nią jak najwięcej czasu, zbiera pieniądze na wspólną wycieczkę do Nepalu - kraju studenckich marzeń kobiety. Małecka, coraz bardziej zaangażowana w kampanię wyborczą zaczyna zaniedbywać kochanka.
Zdesperowany Janusz szantażuje ją kasetą, na której w rzeczywistości nic już nie ma. Monika, mając świadomość rosnącej popularności swej partii, nie może sobie pozwolić na skandal. Postanawia wciągnąć Janusza w pułapkę i skompromitować go.
Wiedząc, że brakuje mu pieniędzy na wykupienie wycieczki do Nepalu, proponuje, aby przyłapał na kradzieży jakiegoś klienta w domu towarowym i szantażując go zdobył brakującą gotówkę. Janusz zgadza się, a Monika po kryjomu rejestruje wszystko na wideo. W ten sposób zapewnia sobie bezpieczeństwo, ale jednocześnie niszczy związek z Januszem. W dniu sukcesu wyborczego Monika ma poczucie gorzkiego zwycięstwa i w porywie bezsilnej złości zrywa ze ściany w biurze Partii swój plakat wyborczy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:47:59
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency