Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RÓŻOWY BALONIK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 26 min

Reportaż o człowieku, który nie tylko musiał zaakceptować swoje ciężkie kalectwo, ale też miał tyle siły, by zrobić karierę naukową. Nie mając prawie żadnych szans, osiągnął szczyty zawodowego sukcesu.
Czy ktoś słyszał o chemiku, który w młodości stracił dłonie, słuch i wzrok, a mimo to został profesorem i wyjątkowo aktywnie działa naukowo? O jego zwycięstwie zadecydowały trzy przesłanki pozornie oderwane od siebie, które jednak razem stały się zwrotnym fundamentem życiowego sukcesu profesora: niebywały przypadek, potrzeba ekspiacji oficera Wehrmachtu za czyny, jakich kiedyś dopuścił się w Polsce i niezłomny charakter bohatera.
Zbieg okoliczności scalający owe przesłanki sam w sobie zasługuje na film.
W reportażu przedstawiony jest dzień powszedni Stanisława Krompca z dokładnie i z bliska pokazanymi wszystkimi niedogodnościami życia, jakie napotyka od momentu porannego wstania z łóżka aż do wieczornego znużenia po intensywnej pracy. Ten ogromny mozół najprostszych czynności przeciętnemu zdrowemu jest zupełnie obcy. Warto więc pokazać szczegółowo, jak wygląda dzień naszego bohatera. Obecnie protezy dłoni, którymi profesor się posługuje, przestają już funkcjonować, ponieważ nie stać go na ich kosztowną konserwację, której sfinansowania nie przewidziano w budżecie NFZ.
Reportaż pokazuje, jak mocny może być człowiek, który ma pasję i silną wolę przetrwania. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.02.13 23:41:06
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl