Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SAMOTNOŚĆ PÓL BAWEŁNIANYCH

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2013
  • Premiera:
    2013. 10. 29
  • Barwny, 70 min
    Spektakl zarejestrowany i transmitowany przez TVP Kultura.

Osią scenicznej adaptacji skandalizującej sztuki Bernarda-Marie Koltsa jest spotkanie dwóch mężczyzn: Dilera i Klienta - przypadkowego przechodnia, nieświadomego swojego nowego statusu. W plątaninie poetyckich fraz układających się w emocjonalny pojedynek pomiędzy mężczyznami pojawia się zasadnicze pytanie: co jest przedmiotem transakcji, i dlaczego tak trudno jest mówić o swoich pragnieniach?
To spektakl niełatwy w odbiorze, bo wymaga od widza więcej niż przeciętnej uwagi. Transowa muzyka wykonywana na żywo przez Zespół Natural Born Chillers potęguje tylko uczucie niepokoju i osaczenia, rozbudzone przez nerwową grę aktorską - podkreśloną w dodatku wykrzykiwanymi kwestiami i strugami potu płynącymi po twarzach aktorów. Tłem dla spektaklu są projekcje Marty Stoces MizBeware. Suma bodźców, którym poddani są widzowie, jest wyczerpująca, a jednocześnie porusza do głębi.
Spektakl z udziałem publiczności nagrano w Kielcach w połowie lipca tego roku. - Dla TVP Kultura to kolejna propozycja w kolekcji najlepszych przedstawień polskiego teatru ostatniej dekady, którą konsekwentnie budujemy. "Samotność pól bawełnianych" jest szczególnie ciekawa, ponieważ ten spektakl to przykład nowej estetyki teatru, która tak silnie uwidacznia się w pracach reżyserów młodszego pokolenia. Warto ją poznać, nawet jeśli wzbudzi opór. Cieszymy się też, że premierą Samotności debiutuje na naszej antenie Teatr im. Żeromskiego w Kielcach, który w ostatnich latach silniej zaznacza swoją obecność w polskim życiu teatralnym - mówi Wojciech Majcherek, kierownik Redakcji Teatru i Literatury TVP Kultura. [e-teatr.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SAMOTNOŚĆ PÓL BAWEŁNIANYCH
Dramat
AutorBernard-Marie Koltes
PrzekładMarian Mahor
2017.02.11 05:16:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman