Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WARSZAWA. ANNEE 5703

 • Tytuł alternatywny: TRAGARZ PUCHU
 • Tytuł polski: WARSZAWA. ROK 5703
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Francja, Niemcy (1989- )
 • Rok produkcji:
  1992
 • Premiera:
  1992. 11.
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film wojenny
 • Język:
  francuski, niemiecki
 • Barwny (negatyw: Kodak), Dźwięk: Dolby Stereo, 111 min

  Lokacje: Łódź (podwórze przy ul. Piotrkowskiej 46).

Polka ukrywa parę młodych Żydów, którzy wydostali się z getta. Ich egzystencja pod jednym dachem zakończy się dramatycznie. Bohaterami jest para Żydów, młode małżeństwo, któremu cudem udaje się wydostać z piekła likwidowanego getta w okupowanej Warszawie. Po drugiej stronie muru jest kobieta; starsza od nich, czterdziestoletnia, osamotniona przez wojnę, pozbawiona rodziny i męża - Polaka. Żydowski chłopak dla ratowania swej żony wmawia kobiecie, że dziewczyna, z którą się pojawia, jest jego siostrą. Kobieta, nie dostrzegając podstępu, przelewa na chłopaka wszystkie swoje najlepsze uczucia: swą wielką miłość. Dziewczyna pragnie ocalić swe życie, ale też i swoje małżeństwo. Nie jest w stanie biernie przyglądać się narastającej destrukcji jej związku. Widzi uczuciowe zaangażowanie kobiety. Dostrzega również, że to, co było na początku grą - wymyka się spod kontroli chłopaka, przeradzając się we wdzięczność, fascynację, a wreszcie i miłość do rywalki. Tej budzącej się miłości w zamkniętym pomieszczeniu towarzyszy namiętna, niekontrolowana, w końcu chorobliwa zazdrość i nienawiść ze strony dziewczyny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TRAGARZ PUCHU
Nowela
AutorJerzy Janicki

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1993
  Nagroda Fundacji Artura Braunera
 • 1993
  Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa)-Nagroda Specjalna Jury
 • 1993
  Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa)-Nagroda Jury Młodzieżowego
2024.06.06 02:32:30
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.