Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚMIERĆ ICH POŁĄCZYŁA. KAPELANI KATYŃSCY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Barwny, 41 min

30 lat temu, Barbara Tarkowska, zainspirowana snem, w którym pojawił się jej stryj - ksiądz kapelan Jan Leon Ziółkowski, rozpoczęła poszukiwanie związanych z nim dokumentów i odtwarzanie życiorysu księdza. Przez cały okres powojenny, jej rodzina, podobnie jak inne rodziny zabitych w Katyniu, utrzymywała sprawę w tajemnicy. Nawet w latach 80-tych, kiedy nasza bohaterka zaczęła swe poszukiwania, nikt nie spodziewał się, że sprawa katyńska będzie kiedyś odtajniona i efekt pracy pani Barbary zostanie opublikowany. Film opowiada o odkrywaniu biografii jej stryja, która jest reprezentatywna dla życiorysów kilkudziesięciu kapelanów, pełniących służbę w Wojsku Polskim w dwudziestoleciu międzywojennym, którzy po wrześniu 1939 roku trafili do niewoli sowieckiej i razem z innymi oficerami zostali zgładzeni.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych)-"Srebrna Szabla" w kategorii filmu dokumentalnego
  Nagroda Biskupa Polowego WP
 • 2014
  Mińsk (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Chrześcijańskich Filmów i Programów Telewizyjnych "Magnificat")-Nagroda Jury
  za "ujawnienie nowych kart w historii tragedii Katyńskiej"
2017.02.11 08:45:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych