Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚLIWOWICA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Premiera:
  2013. 12. 25
 • Gatunek:
  Komedia, Film obyczajowy
 • Barwny, 56 min

Tematem filmu jest podwójne wesele w Wadlewie, które było głównym wątkiem odcinków 1535-1537 serialu "Pierwsza miłość" wyemitowanych w Telewizji Polsat we wrześniu 2012 roku. Z powodu braku dogodnych terminów, Emilka Śmiałek z Bartkiem Miedzianowskim oraz Wiktoria Dąbek z Ryszardem Kozubkiem-Kókółką organizują wspólne uroczystości ślubne. Jagna Miedzianowska, matka Bartka, nie akceptuje Emilki, jako przyszłej małżonki syna i bez oporów krytykuje jego wybór. Pomiędzy Marianem Śmiałkiem, ojcem panny młodej, i Jagną dochodzi do ostrej wymiany zdań. Marian otwarcie broni honoru córki. Mimo to uroczystości ślubne przebiegają bez zakłóceń. Niemałe zamieszanie powstaje w chwili, kiedy Jagna upija się śliwowicą produkcji Śmiałka i znika z wesela w towarzystwie Wojtka Janci. Bartek i jego ojciec Jacek są zażenowani zachowaniem kobiety. Pomiędzy Bartkiem a Wojtkiem dochodzi do bójki, która staje się początkiem wielkiej totalnej awantury.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 08:42:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman