Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOCIDRAPKA

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Barwny, 8 min

Zbudowano autostradę przez środek posesji. Dom znalazł się po jednej stronie, a studnia po drugiej. Mieszkający tam ludzie przenieśli się w inne miejsce. W opuszczonym domu, o który opiera się ekran dźwiękochłonny, pozostał tylko kot, tytułowy Kocidrapka. Na ile to jest możliwe dba on o niszczejącą posesję nie tracąc nadziei, że kiedyś jego ukochani gospodarze powrócą na swoje miejsce.
Kolejne dni kota są podobne jeden do drugiego. Codziennie rano wyprawia się po wodę do studni po drugiej stronie autostrady. Resztę dnia spędza na wypełnianiu obowiązków gospodarza.
Kocidrapka, pozostawiony sam sobie, nabiera zabawnych przyzwyczajeń starego kawalera. W jego życiu wszystko ma swój czas i miejsce, ale pewnego dnia pod nieobecność kota w domu pojawiają się nieproszeni goście. Ja zareaguje na nich Kocidrapka? Czy uszanują oni zwyczaje gospodarza? Czy Kocidrapka znajdzie z nimi wspólny język?
Przyzwyczajenia samotnego kota zostają poddane ciężkiej próbie przez wielodzietną rodzinę królików, ale wiadomo, że koty zawsze spadają na cztery łapy. Tytułowy Kocidrapka zbiera się w sobie i przywraca stary porządek w swoim domu. Okazuje się, że przy odrobinie tolerancji każdy może znaleźć dla siebie swoje miejsce.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2015
  Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA-Wyróżnienie
  za zajęcie II miejsca; w kategorii: "Teraz - wczesnoszkolne dzieciaki mają głos!"
2017.02.11 01:33:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman