Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAJDŁUŻSZA WOJNA NOWOCZESNEJ EUROPY

OJCOWIE I DZIECI (11)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1981
 • 59 min

Już od 13 lat Kasia Frankowska i Marcin Gierusz są razem. Ona prowadzi tajne nauczanie, Marcin zaś stację nasiennictwa i Bibliotekę Towarzystwa Czytelni Ludowych. Dwoje ich dzieci uczęszcza do szkoły w Poturzycach. Uczniowie, którzy nie chcą odmawiać pacierza po niemiecku, są bici, szykanowani są również ich rodzice. Matylda Frankowska zostaje aresztowana za prowadzenie tajnego nauczania i skazana na 6 miesięcy więzienia. Wnuki Ludwika Franke, które mieszkają w Niemczech, dowiadują się o swoim polskim posiedzeniu. Gotlib zmienia nazwisko i imię, przyjeżdża do Wielkopolski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PAŃSTWO W PAŃSTWIE (12)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1981
 • 57 min

Wicekanclerz Posadowsky zleca poufną misję profesorowi Bernhardowi, wybitnemu ekonomiście niemieckiemu. Chodzi o zahamowanie i uniemożliwienie rozwoju polskich spółek kredytowych. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZWYCIĘSTWO BEZ WODZÓW (13)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1981
 • 92 min

Rok 1918. Na cmentarzu w Śremie spoczywają ksiądz Wawrzyniak, Gierusz, Maciej i Władysław Frankowscy. Ich groby odwiedzają Matylda, Katarzyna z córką Agnieszką, Bogumił z Maryną. W Księstwie Wielkopolskim panuje przekonuje, że jedyną szansą odzyskania niepodległości jest powstanie przeciw zaborcy pruskiemu. W domu Gieruszów organizuje się skład broni. W pobliskim lesie stacjonuje zakonspirowany oddział partyzancki. Na wiadomość, że w Warszawie rozbraja się Niemców, wszyscy stają pod bronią. Tymczasem do Poznania przybywa z Paryża Ignacy Paderewski, delegat Polskiego Komitetu Narodowego. Jego przyjazd i manifestacyjne powitanie stają się sygnałem wybuchu powstania. W mieście rozpoczynają się walki. Ginie Bogumił Frankowski, a także Katarzyna Gierusz. Orzeł polski wraca na swoje miejsce, na poznański ratusz, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego, który rozbrzmiewa znowu po przeszło stu latach niewoli. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.04.19 00:10:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych