Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OGNIE SĄ JESZCZE ŻYWE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Japonia
 • Rok produkcji:
  1976
 • Premiera:
  1976. 08. 16
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Melodramat
 • Język:
  japoński, polski, francuski
 • Barwny, 2279 m, 80 min

  Lokacje: Paryż (cmentarz Pere-Lachaise, okolice Sacre Coeur, Pola Elizejskie), Kraków (Wawel, Rynek Główny, Collegium Maius), Oświęcim, Warszawa (Rynek Starego Miasta), Hiroszima.

W Hiroszimie młody człowiek umiera na chorobę popromienną. Jego rodzice zginęli w czasie nalotu razem z blisko 200 tysiącami mieszkańców miasta. Starszy brat Nobito, Takao nie odczuwa skutków choroby, również sam Nobito do niedawna był pozornie zdrowy, ukończył studia medyczne, podróżował po świecie. Teraz lekarze nie mają wątpliwości - zostały mu tylko godziny życia.
Umierający wspomina przeszłość: podczas pobytu na stypendium w Paryżu poznał młodą Polkę - Krystynę. Pokochali się. Po pewnym czasie dziewczyna zwierzyła się kochankowi, że będą mieli dziecko. Nobito zaskoczony i przerażony powtarza w kółko: "To niemożliwe, ja jestem z Hiroszimy!". Krystyna nie rozumie reakcji chłopaka i traktuje ją jako dowód nieodpowiedzialności partnera. Rozstają się. Nobito usiłuje nawiązać kontakt z dziewczyną za pośrednictwem innej Polki - doktor Wandy, ale nie wyjaśnia jej wszystkiego i do spotkania w Paryżu nie dochodzi. Wraca do kraju i pracy w klinice, gdzie czeka go koleżanka i sympatia - lekarka Shinobu.
Od tej chwili mieszają się wspomnienia umierającego ze spotkań z Krystyną, dzieckiem, doktor Wandą w Krakowie i Warszawie oraz z Shinobu, bratem i jego żoną w Japonii. Z wątkiem fabularnym splatają się dokumentalne zdjęcia z Oświęcimia, Powstania Warszawskiego i z Hiroszimy po wybuchu bomby atomowej. Nie bardzo wiadomo co z tego jest rzeczywistością, a co marzeniami, wyobrażeniami, majakami śmiertelnie chorego Nobito...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2021.02.27 00:08:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl