Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PTASZEK

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 13' 33"

Ciepłe letnie popołudnie. Marta wraca do swojego perfekcyjnego (i całkowicie pustego, jak się wydaje) domu. Obiad trafia do mikrofalówki, do drinka wpadają kolejne kostki lodu… Jedyną osobą chętną do rozmowy z kobietą jest ogrodnik pracujący na zewnątrz, jednak ona zbywa go jak irytującego intruza. Ale czy w tym domu bohaterka jest naprawdę całkiem sama?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Warszawa (Festiwal Młodego Kina "Piękni Dwudziestoletni")-Grand Prix
 • 2013
  Warszawa (Festiwal Młodego Kina "Piękni Dwudziestoletni")-Wyróżnienie za zdjęcia
 • 2013
  Wrocław (Festiwal Filmów Szkolnych "Eureka")-II nagroda w kategorii: Film fabularny
 • 2013
  Wrocław (Festiwal Filmów Szkolnych "Eureka")-wyróżnienie za scenografię
 • 2013
  Wrocław (Festiwal Filmów Szkolnych "Eureka")-wyróżnienie za zdjęcia
 • 2013
  Wrocław (Festiwal Filmów Szkolnych "Eureka")-nagroda przyznana przez Wandę Ziembicką-Has
 • 2014
  Strumica (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych 'AsterFest")-Nagroda "gOLDen Projector"
  uzasadnienie jury: "film przekonał nas wielką kreacją Elżbiety Słobody (subtelną, minimilistyczną i "na miejscu") oraz bardzo silnych i efektownych zdjęć, które pozostaną z wami długo po opuszczeniu kina"
 • 2015
  Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)-"Frapa" w kategorii: Bohater
  za "stworzenie pełnowymiarowych, autentycznych postaci. Bohaterowie filmu pozostawiają widzom otwartą przestrzeń wyobraźni. Dają okazję do refleksji i indywidualnych odczuć pozafilmowych. Nieoczywistość i tajemnica bohaterów jest bliska życiu, a przez to przepełniona prawdziwymi emocjami"
2017.02.11 05:46:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor