Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOLOSS

 • Tytuł polski: KOLOS
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Norwegia
 • Rok produkcji:
  1993
 • Premiera:
  1994. 03. 03
 • Język:
  norweski
 • Barwny, 87 min

Dzieje Braga i Liv, pary głównych bohaterów, to przeniesiona w krainę lodowców i uwspółcześniona wersja losów Romea i Julii, Orfeusza i Eurydyki i innych tragicznych kochanków uwiecznionych w klasycznej literaturze. Brage Bragesson jest taki, jak świat, w którym się wychował: silny, szczery, kierujący się prostymi wartościami. W dzieciństwie cierpiał na paraliż dziecięcy, był przykuty do wózka inwalidzkiego, ale siłą woli pokonał swoje kalectwo. Teraz mieszka w zagubionej w górach drewnianej chacie. Jego jedynymi sąsiadami są Liv Bjornehiet i jej ojciec. Chłopak zakochuje się w delikatnej, kruchej, ślicznej dziewczynie, ona odwzajemnia jego gorace uczucie. Wydaje się, że spełniło się ich największe marzenie i przesłanie, jakie matka zostawiła małemu Bragowi: "Będziesz kiedyś duży i silny. Wtedy spotkasz właściwą dziewczynę, którą pokochasz. Musisz dać jej wszystko i żądać od niej wszystkiego. Bo tylko miłość jest celem naszego życia. Tylko to." Niespodziewanie Brage opuszcza na rok Liv i wraz ze swym kuzynem Benteinem, który namówił go na te wyprawę, postanawia zamustrować sie na statek. Czy chce zarobić pieniądze, czy może wystawić na próbę swoje i Liv uczucie ? Po roku stęskniony chłopak pragnie jak najszybciej wrócić do ukochanej. Droga powrotna wiedzie przez Hamburg. Obaj mężczyźni spóźniają się na pociąg. Czekając na następny, wałęsają się po hamburskiej dzielnicy nocnych uciech St. Pauli. W sprowokowanej przez Benteina bójce ze skinami Brage zabija niechcący jednego z przeciwników. Bentein ucieka, Brage trafia do więzienia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KOLOSS
Powieść
AutorFinn Alnaes
2019.10.01 00:19:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych