Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LUDZIE ZE STALI

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 23 min

"Ludzie ze stali" to dokumentalna relacja jednego dnia z życia robotników pracujących na skupie złomu mieszczącym się w Pruszkowie. Film przedstawia sylwetki czterech bohaterów, których połączył wspólny los ciężkiej pracy na złomowisku. Pomimo trudów potrafią oni znaleźć pozytywne strony swojej sytuacji. W szczerych rozmowach przy śniadaniu w baraku, dowiadujemy się czegoś o prywatnym życiu każdego z bohaterów. Jak każdy człowiek oni też maja marzenia o których mówią, takie jak wyjazd w góry w których nigdy nie byli czy prowadzenie uczciwego życia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End")-Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego
 • 2014
  Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada")-Nagroda Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego Nagroda Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego
 • 2014
  Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada")-Nagroda Publiczności "Poloniusz"
 • 2014
  Katowice (QL Festiwal Filmowy)-Nagroda Główna w kategorii: Film dokumentalny
 • 2014
  Bełchatów (Festiwal Filmów Niepoważnych "Nakręceni")-Wyróżnienie
  uzasadnienie jury: "W tym dość prostym na poziomie formalnym filmie (zrealizowany jest niczym telewizyjny reportaż) ujmują trzy rzeczy. Przede wszystkim widać, że twórcy udało się nawiązać kontakt z bohaterami, a nawet wejść z nimi w bliskie relacje. Świadectwem tego jest swoboda, z jaką prezentowani pracownicy złomowiska rozmawiają i zachowują się w obecności rejestrującej wszystko kamery. Z pewnością wejście w tak specyficzny świat oraz zaaklimatyzowanie się w nim musiało być trudnym i długotrwałym procesem. Drugim atutem tego filmu są sami bohaterowie. Pomimo ciężkiej pracy, którą wykonują, a także licznych problemów życiowych nie popadają w cierpiętniczy ton, wręcz przeciwnie pogodnie przyjmują trud życia, stawiając mu mężnie czoła. I właśnie dlatego w pełni zasługują na użyte w tytule określenie "ludzie ze stali". Ale aby stworzyć takie pozytywne portrety filmowe, potrzeba dużego talentu i wyczucia. I tu wychodzi na jaw trzecia mocna strona filmu: odpowiednie podejście do tematu oraz nastawienie do bohaterów. Przy realizacji tego rodzaju filmu łatwo popaść w ton moralizatorski albo uciec się do sztampowej publicystyki. Na szczęście dzięki temu, że autor od początku darzy swych bohaterów ciepłymi uczuciami, w ostatecznym rozrachunku oglądamy pogłębiony psychologicznie film z dość intymną atmosferą pewnego zamkniętego, małego światka"
 • 2015
  Gliwice (Festiwal Filmowy "Drzwi")-Srebrna Framuga w kategorii: Dokument Kino Studenckie
 • 2016
  Warszawa (Óniwersytecki Festiwal Filmowy)-Nagroda Główna
  za "umiejętność zbliżenia się do bohaterów i wrażliwość w dokumentalnym portretowaniu trudnej rzeczywistości"
2024.06.06 04:31:13
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.