Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TOTART CZYLI ODZYSKIWANIE ROZUMU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Premiera:
  2014. 11. 21
 • Barwny, 79 min

Film opowiada historię tranzytoryjnej formacji TOTART - alternatywnej grupy, należącej do najważniejszych formacji artystycznych w Polsce XX wieku.
Grupa skupiała grafików, poetów, malarzy, muzyków, fotografików i performerów, wśród których są: Paweł Konjo Konnak, główny showman formacji, Paweł Paulus Mazur, Darek Brzóska Brzóskiewicz, Wojtek Stamm alias Lopez Mausere oraz Ryszard Tymon Tymański.
Fabuła filmu koncentruje się na dziejach członków formacji, od momentu powstania grupy w połowie w lat 80. , przez burzliwy okres lat 90. , po chwilę obecną. Przedstawiono również losy ideologa i lidera grupy - Zbigniewa Mesjago Sajnoga.
Film ma dwie warstwy: kronikarską, pokazującą działalność i historię formacji, i drugą, przedstawiającą dramat wielkiego nieobecnego, przywódcy duchowego - Zbigniewa Sajnoga.
Twórcy filmu spróbują odpowiedzieć na kilka istotnych pytań dotyczących relacji między sztuką a ludzką egzystencją. Na ile idee i wartości formacji TOTART są obecne dzisiaj wśród jej byłych członków? Co zostało z wczorajszych haseł i radykalnych wizji? Czy członkowie formacji nadal tworzą jej spuściznę, czy może już dawno się poddali i zdradzili te idee?
W filmie autorzy pokusili się o zderzenie obowiązującego, "oficjalnego", wizerunku szalonych bohaterów z pięknej przeszłości z prawdziwą prozą życia dnia dzisiejszego, wypełnionego obowiązkami, pracą i zarabianiem pieniędzy. Jak legenda daje sobie radę z wolnym rynkiem? [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 00:37:58
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski