Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WESOŁYCH ŚWIĄT

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 12. 21
 • Barwny, 56 min

  Lokacje: Warszawa (wielopoziomowy parking przy ul. Nowogrodzkiej 27, Dworzec Centralny, ul. Marszałkowska).

Humoreska obyczajowa, której akcja toczy się tuż przed Bożym Narodzeniem.
Dwaj mężczyźni, przewożący rozlatującą się ciężarówką partię choinek z Bieszczad do Warszawy, postanawiają przy okazji świąt odwiedzić stołecznych znajomych. Szofer Ruina wybiera się do Reni - plastyczki, z którą łączył go niegdyś przelotny, wakacyjny romans. Dziś dawna kochanka jest mężatką, a o Ruinie dawno zapomniała. Jego niespodziewana wizyta stawia kobietę w niezwykle kłopotliwej sytuacji. Nie wiedząc za bardzo, co począć, zostawia gościa w towarzystwie męża, a sama na długo znika w głębi mieszkania. Prymitywny szofer stara się za wszelką cenę dowieść własnej wyższości nad starszym, kulturalnym mężem Reni. Skutek jego zabiegów jest jednak przeciwny do oczekiwań. Wściekłemu i upokorzonemu Ruinie pozostaje tylko czym prędzej opuścić mieszkanie dawnej kochanki. Równie gorzkie rozczarowanie staje się udziałem drugiego z szoferów, który postanowił odwiedzić dawnego przyjaciela z partyzantki, obecnie dygnitarza. W rezultacie obaj bohaterowie z uczuciem ulgi wracają w Bieszczady.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PRAWDZIWEJ CHOINKI NYLON-STYLON NIE ZASTĄPI
Słuchowisko radiowe
AutorJerzy Janicki
W czołówce filmu nie ma informacji o pierwowzorze scenariusza. Informacja za słownikiem "Współcześni polscy pisarze i badacze literatury. T. 3".

Varia
pokaż

2020.05.20 00:22:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego