Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JANUSZ MORGENSTERN OGLĄDA "DO WIDZENIA, DO JUTRA..."

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 24 min

Dokumentalny zapis pełnej emocji rozmowy z Januszem Morgensternem o filmie "Do widzenia, do jutra...". Po pięćdziesięciu latach od dnia premiery reżyser przedstawia historię realizacji swojego debiutu fabularnego, przywołuje anegdoty z pracy na planie filmowym w Gdańsku, opowiada o atrakcjach życia kulturalnego ówczesnego Trójmiasta, wspomina Bim-Bom, Co To, przyjaciół, aktorów i współpracowników - Zbigniewa Cybulskiego, Teresę Tuszyńską, Romana Polańskiego, Krzysztofa Komedę.
W filmie wykorzystano fragmenty filmu "Do widzenia, do jutra..." w reż. Janusza Morgensterna, zdjęcia Zbigniewa Kosycarza oraz materiały archiwalne TVP.
Film jest drugą odsłoną dokumentalnego cyklu "Arcydzieła Mistrzów" poświęconego najwybitniejszym dziełom polskiej kinematografii i ich twórcom.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:40:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl