Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIASTO PLAKATÓW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1993
  • Barwny, 25 min

Na kanwie monograficznej wystawy w Galerii Zachęta w Warszawie dokument o plakatowej twórczości Andrzeja Pągowskiwego (ur. 1953 w Warszawie), artysta grafik, autor około tysiąca plakatów do sztuk teatralnych, filmów, festiwali, konkursów. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Plakaty zaczął projektować w roku 1977. Wcześniej zajmował się rysunkiem satyrycznym. Projektował również okładki płyt, opracowywał graficznie magazyn "Moda", miesięcznik "Playboy" - edycja polska. Wykonywał projekty plastyczne dla kampanii reklamowych. Zajmował się także grafiką komputerową. Gro jego plakatów porusza tematy społeczno - politycznymi.),o obecności plakatu w przestrzeni miejskiej, o jego oddziaływaniu. W katalogu wydanym równolegle z wystawą Krzysztof Kieślowski pisał: "Plakat to dla mnie tytułowa strona książki, obwoluta płyty, opakowanie Cameli, czy krótka spódnica dziewczyny. Coś zdradza, coś zapowiada - to, co ważne jest dopiero potem, w środku. Ale sam w sobie musi mieć wysoką jakość. Jego klasa świadczy o klasie tego, co zapowiada".
Ta uwaga stała się mottem, myślą przewodnią filmu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 07:34:00
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego