Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PISZEMY WŁASNĄ HISTORIĘ...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 13 min

Jest to opowieść o niezwykłych ludziach, których łączy pasja winiarska. Mimo wielu przeszkód postanowi założyć winnice na Ziemi Lubuskiej. Krok po kroku starają się odtworzyć wielowiekową kulturę winiarską. Główną osią dokumentu jest ich emocjonalny stosunek do krzewów winorośli, które były uprawnie w tym rejonie Europy już od początku XIII w. Niestety po II wojnie światowej nastąpił całkowity upadek tradycji i powolna likwidacja rodzinnych winnic. W okolicach Zielonej Góry do lat 90 ubiegłego wieku przetrwało tylko kilka autochtonicznych krzewów. Wielowiekowa tradycja ograniczała się do corocznego, propagandowego korowodu, który w gorzki sposób przypominał o tym, że kiedyś było tutaj inaczej. Autorzy dokumentu starają się zrozumieć i przybliżyć widzom niecodzienną pasję. Chęć budowania pomostów pomiędzy niezwykłą historią, teraźniejszością i przyszłością. Bohaterowie co dnia, zmagając się z wieloma przeciwieństwami, pisząc własną winiarską historię…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:37:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor