Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYPADKI PIOTRA S.

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Premiera:
  1982. 05. 26
 • Barwny, 85 min

  Lokacje: Pułtusk.

Autorem "Przypadków Piotra S." jest Stanisław Jędryka - reżyser uchodzący za specjalistę od problematyki młodzieżowej. W swym bogatym dorobku ma tak znane filmy i seriale dla młodych widzów, jak "Szaleństwo Majki Skowron", "Do przerwy 0:1", "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana", "Koniec wakacji" i wiele innych. Nawet w produkcjach przeznaczonych dla widzów dorosłych, jak np. w "Czy ktoś mnie kocha w tym domu" Jędryka nie potrafił ukryć fascynacji światem przeżyć i doznań nastolatków. "Przypadki Piotra S." to kolejny utwór penetrujący tę rzeczywistość. Tym razem jednak pozbawiony elementu komediowego.
Głównym bohaterem filmu jest Piotr - młody wychowanek domu dziecka. Od wczesnych lat swego życia wychowywany bez rodziców, ma opinię trudnego i konfliktowego. Jego agresja i niechęć do nawiązywania kontaktów to jednak tylko maska. W głębi duszy Piotr rozpaczliwie tęskni za miłością, przyjaźnią, ciepłem. Nie wie jednak, gdzie i jak ich szukać. Nie udaje mu się to także w Ochotniczych Hufcach Pracy, w których znalazł zatrudnienie po opuszczeniu domu dziecka. Na dodatek ma trudności z wynajęciem mieszkania. Z pomocą przychodzi mu niespodziewanie stary majster Pawelas. Dopiero u niego Piotr znajduje namiastkę domu. Ktoś o nim myśli, ktoś się o niego troszczy, poczucie samotności i obcości powoli zanika. Niestety, nie na długo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1981
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za rolę kobiecą
2019.10.24 00:32:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski