Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŁOWY NA DROBNĄ ZWIERZYNĘ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 22 min

Z pozoru puste pola, niewielkie zagajniki, kępy zakrzaczeń, a nawet wysokie trawy są domem wielu gatunków drobnych zwierząt. Znajdują tu schronienie, pokarm, a także miejsca gdzie wychowują potomstwo. Wprawny obserwator bez trudu wypatrzy długouchego zająca, czy pięknie ubarwionego bażanta dalekiego przybysza ze Wschodu. Stadko kuropatw na zaśnieżonym polu to jeden z symboli polskich łowisk i przyrody, który fascynuje nie tylko zwykłego obserwatora, ale również artystów. Taki obraz to dość częsty motyw dzieł malarskich. Niewielkie oczka wodne i większe akweny zamieszkuje wiele gatunków kaczek i gęsi które w przybrzeżnych zaroślach i trzcinach ukrywają swoje gniazda. Pośród trudno dostępnych starych borów króluje głuszec, a śródleśne łąki porośnięte z rzadka brzozą zamieszkuje cietrzew. Nad brzegami górskich potoków porośniętych świerkami, może zaskoczyć wędrowca nagły furkot skrzydeł spłoszonego jarząbka. Tego bogactwa rodzimej fauny pilnie strzegą myśliwi i leśnicy, starając się je zachować dla przyszłych pokoleń. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:47:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency