Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BAJKA O KLIMKU

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1984
  • Barwny, 45 min

Dawno temu, a może nie, w bliżej nie określonej epoce, w pewnej wsi grasuje młody złodziejaszek. Dziedzic rozkazuje złapać Klimka na gorącym uczynku. Rzeczywiście, schwytany podczas kolejnej próby kradzieży zostaje doprowadzony do dworu. Skruszony prosi o łaskę i tłumaczy, że nie kradł dla siebie, tylko dla chorej matki, aby zdobyć pieniądze na lekarstwa. Pan godzi się ułaskawić Klimka pod jednym warunkiem - że będzie doskonalił się w złodziejskim fachu i kiedyś okradnie innego dziedzica. Ludowa mądrość głosi, że mądry ten, kto umie okpić innych. Rzecz w tym, że sztuka ta sprawdza się do czasu. Opowieść o złodziejaszku Klimku napisała Joanna Chmielewska, na podstawie bajki zasłyszanej w dzieciństwie. Autorka sensacyjno- humorystycznych książek dla dorosłych i młodzieży ("Krokodyl z kraju Karoliny", "Całe zdanie nieboszczyka", "Lesio", "Studnie przodków " i wiele innych) potraktowała całą historię z właściwym sobie przekornym poczuciem humoru.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BAJKA O KLIMKU
AutorJoanna Chmielewska
2017.02.11 08:09:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor