Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW

  • Widowisko telewizyjne
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 64 min

Widowisko baletowe do muzyki Gioacchino Rossiniego, odwołujące się do znanej baśni braci Grimm. Spektakl jesttelewizyjną wersją przedstawienia Opery Bałtyckiej, którego premiera odbyła się 5 lutego 1994 r. Bierze w nim udział 140tancerzy - artystów Opery Bałtyckiej i uczniów Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Interesujący collage muzyczny, azarazem widowisko o dużej urodzie plastycznej z rozmachem zrealizowano w plenerach i wnętrzach gdańskiego Ratusza.Rolę Magdy Wałęsówny jako Królewny Śnieżki uhonorowano w plebiscycie Tęczowego Music Boxu. Czarodziejskie lustroorzekło, że Śnieżka jest najpiękniejsza w świecie. Wypędzona przez zazdrosną Królową z pałacu dziewczynka błąka siępo lesie. Spotyka Krasnoludki i zamieszkuje z nimi, ciesząc się ich przyjaźnią i miłością. Jednak okrutna macocha niedaje Królewnie spokoju. Otruta przez Królową-Wiedźmę Śnieżka śpi pogrążona w letargu - aż pojawi się Książę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KRÓLEWNA ŚNIEŻKA
Baśń
AutorJakub Grimm
AutorWilhelm Grimm
LibrettoElżbieta Ałabuszew
2017.02.11 08:10:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl