Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRYSTYNA SKARBEK. FROM POLAND WITH LOVE

  • Tytuł polski: KRYSTYNA SKARBEK. POZDROWIENIA Z POLSKI

w HEROES OF WAR. POLAND

  • Film dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Wielka Brytania
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 46 min

Bohaterką odcinka jest Krystyna Skarbek, agentka brytyjskiej tajnej służby Kierownictwa Operacji Specjalnych. Krystyna Skarbek była pół żydowską i pół katoliczką. Polska dziedziczka otrzymała w spadku ogromny majątek, chciała żyć jak arystokratka, ale wojna spowodowała rozpad rodziny. Była inteligentną i odważną kobietą, nie mogła bezczynnie patrzeć, jak jej ukochany kraj ulega niemieckim nazistom bez walki. Podczas pobytu w Afryce, kiedy Polska upadała, postanowiła zostać brytyjskim szpiegiem, gdyż tylko w ten sposób mogła walczyć. Podróżowała pomiędzy Budapesztem a Polską, wykonywała też najniebezpieczniejsze zadania w południowej Francji. Wzięta do niewoli, była wielokrotnie przesłuchiwana. Cechowała ją jednak niezwykła błyskotliwość, dzięki czemu ochroniła siebie i wielu kolegów agentów. Paradoksalnie wojna dała jej możliwość życia pełnego i ekscytującego, w którym ryzyko, zagrożenie i seks były zawsze obecne. Zyskała sławę nie tylko jako genialny, zuchwały i zdolny agent Special Operations Executive, ale również została oskarżona o to, że była podwójnym agentem. Skarbek doświadczyła bolesnego i tragicznego życia prywatnego. Jej emocjonalnie burzliwe i gwałtowne życiowe zakręty zainspirowały autorów historii Jamesa Bonda. Film pokazuje, że rzeczywistość życia Skarbek była bardziej żywa i dramatyczna niż najlepsze szpiegowskie fikcje. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor