Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOBRY WIECZÓR, OPOLE!

  • Podtytuł: FESTIWAL LEGENDA
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 60 min

Podróż po 50-letniej historii opolskiego festiwalu i po polskiej muzyce rozrywkowej, ukazana z punktu widzenia konferansjera, czyli tego, który widzi więcej. Zaczynamy od roku 1963, to właśnie wtedy po raz pierwszy ma miejsce opolski festiwal. Powstaje w kontrze do koturnowej rozrywki, do tego co można było usłyszeć w radio. Organizatorzy stawiają na młodych i nieznanych. Mamy pierwszy ogromny sukces - objawienie festiwalu - Ewa Demarczyk i Bohdan Łazuka. Kolejne rozdziały poświęcone są: walce z cenzurą, festiwalowej modzie, specyfice Opola i Opolan, przełomowym koncertom, największym przebojom i debiutom. Zakulisowe anegdoty, historie o "nocach z czwartku na niedzielę", legendy o największych balangowiczach i ich nocnych podbojach, całorocznych przygotowaniach i rywalizacji - to opowieści, w których odbija się historia Polski i obyczajowe przemiany. Każdy znajdzie w nich cząstkę siebie. W dokumencie zobaczymy unikatowe archiwalia, część pokazana po raz pierwszy.
O jednej z największych w Polsce imprez muzycznych opowiada trzydziestu wybitnych konferansjerów i artystów, a wśród nich Wojciech Młynarski, Magda Umer, Wojciech Mann, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Materna, Krystyna Sienkiewicz, Jan Pietrzak, Maria Szabłowska, Andrzej Strzelecki, Krystyna Loska i Grażyna Torbicka. Narratorem jest dziennikarz muzyczny Artur Orzech.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 07:16:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor