Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAJLEPSZE W ŚWIECIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1976
 • Premiera:
  1977. 01. 21
 • Gatunek:
  Film dla dzieci (młodzieży)
 • Barwny, 2552 m, 89 min
  Lokacje: Bieszczady, Jarosław (rynek),

Dramat osieroconego chłopca, pozbawionego pełni rodzicielskiej miłości, który za wszelką cenę próbuje zdobyć sympatię i przyjaźń ojczyma. Dziesięcioletni Kaj zafascynowany jest odwagą porucznika Wandalina Gdowskiego. Kiedy Gdowski zostaje jego ojczymem, tworzą zgraną parę, lecz śmierć matki budzi w chłopcu obawę, że ojczym o nim zapomni. Chce koniecznie zwrócić na siebie uwagę - wchodzi na przęsło wiszącego mostu, przez całą noc szuka rusałek, aż w końcu rusza z kolegą w Bieszczady, by upolować wilka. Widok szamoczącego się w sidłach zająca odbiera im chęć dalszego polowania. A Kaj przekona się po powrocie do domu, że nie jest ojczymowi obojętny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NAJLEPSZE W ŚWIECIE
Powieść
AutorMaria Ślipek
2022.05.21 07:01:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego