Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WOJNA DOMOWA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1965-1966
 • Premiera:
  1965. 10. 24
 • Gatunek:
  Komedia, Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 15 odcinków x ok. 25 - 50 min

  Lokacje: Warszawa (ul. Senatorska, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Narodowe przy Alejach Jerozolimskich, place: Teatralny i Konstytucji, Na Rozdrożu, Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa, Centralny Dom Towarowy przy ul. Kruczej 50, okolice kina "Moskwa" przy ul. Puławskiej 19 , dworce kolejowe: Warszawa Główna przy ul. Torowej, tymczasowa Warszawa Centralna przy ul. Emilii Plater, Warszawa Gdańska, Park Łazienkowski, Port lotniczy Okęcie, Krakowskie Przedmieście w okolicach kościoła Świętej Anny), Tatry, Sopot (plaża).
  Dom, w którym mieszkają bohaterowie serialu stoi vis a vis kościoła pod wezwaniem św. Antoniego na ul. Senatorskiej.

Przekomiczna Irena Kwiatkowska i niezapomniany Kazimierz Rudzki jako rodzice Pawła, Alina Janowska jako pełna werwy, atrakcyjna ciotka i Andrzej Szczepkowski, dystyngowany, o wspaniałym poczuciu humoru wujek Anulki, wreszcie zabawny Jarema Stępowski, który zbierał suchy chleb dla konia - pozostali w pamięci widzów oglądających przed laty "Wojnę domową". Autorka scenariusza, Mira Michałowska - pisarka, dziennikarka, satyryk i tłumaczka literatury anglosaskiej, m.in. Hemingwaya - pod pseudonimem Maria Zientarowa publikowała w latach 50. i 60. na łamach "Przekroju" swoje opowiastki z życia dwóch rodzin. Kolejne rozdziały "prozy w odcinkach" złożyły się na książkę, później powstał scenariusz telewizyjny. Olbrzymie powodzenie pierwszej, 7- odcinkowej serii filmów - Złoty Ekran w kategorii programów rozrywkowych, Złota Maska dla Aliny Janowskiej - skłoniły realizatorów do kontynuowania serialu i nakręcenia następnych 8 odcinków. - "Wojna domowa" jest przede wszystkim komedią - mówiła autorka scenariusza. - Nie chciałam atakować młodzieży ani rodziców, ani tym bardziej szkoły, acz nie twierdzę, że właśnie ta instytucja ma być powszechnie przestrzeganym tabu. Chciałam zabawić trochę telewidzów kosztem drobnych śmiesznostek dnia codziennego. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

CIĘŻKIE JEST ŻYCIE (1)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1965
 • 29 min

Paweł startuje w castingu do spektaklu telewizyjnego. Wracając do domu wstępuje do sąsiadki Ireny mieszkającej piętro niżej. Skarży się na rodziców i opowiada, że powinien już zacząć się golić. Irena pozwala Pawłowi ogolić się maszynką jej męża, Henryka. Paweł po kryjomu wyjmuje z maszynki żyletkę i kilkoma ruchami zdejmuje z twarzy krem. Irena jest pełna podziwu, że tak szybko i bezkrwawo się ogolił. Następnego dnia Paweł wyczekuje na telefon z telewizji. Okazuje się, że został zaproszony do drugiego etapu rekrutacji. Informuje rodziców, że będzie grał w tv. Ojciec absolutnie się na to nie zgadza. Paweł po drugim etapie castingu nie dostaje wymarzonej roli, ale i tak jest obrażony na ojca. Przygnębiony wraca do domu, gdzie demonstruje swoje zagniewanie odmawiając zjedzenia pączków. Mam jest zrozpaczona. Tymczasem ojciec Pawła, nie wiedząc nic o odrzuceniu kandydatury syna, jedzie do telewizji, by prosić reżysera o rezygnację z Pawła. Gdy podczas rozmowy słyszy, że Pawła nie przyjęto, bo kiepsko się porusza, jest oburzony. Staje w obronie syna i namawia reżysera, żeby przyjął go chociaż do roli drugoplanowej. Reżyser obiecuje przemyśleć swoją decyzję. Wieczorem Paweł odzyskuje apetyt.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BILET ZA FRYZJERA (2)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1965
 • 26 min

Paweł dowiaduje się o koncercie Simony Grabczyk, której jest wielkim fanem. Bardzo chce pójść na koncert, ale nie ma pieniędzy. Na dodatek ojciec każe mu pójść do fryzjera. To Pawła przeraża. Chce ojca udobruchać, proponuje mu herbatę. Jednak ojciec, nieprzywykły do uczynności syna, od razu wie, że Paweł chce się wymigać od strzyżenia. Daje mu 10 zł na fryzjera, a za resztę pozwala kupić bilet na koncert. Po czym i tak każe sobie zrobić herbatę. Paweł z rozpaczy "rozchorowuje się". Zmartwiona pani Jankowska opowiada o tym u fryzjera sąsiadce Irenie. Mają jednak utrudnioną komunikację gdyż trzymają glowy w suszarkach. Jankowska ubolewa, że syn przestał słuchać płyt, a na dodatek zastaje go słuchającego Mozarta. Obawia się o jego zdrowie psychiczne. Całą winę za stan zdrowia syna przypisuje swoim błędom wychowawczym, o których wyczytała w zakupionym podręczniku wychowania. Irena odwiedza chorego. Wymieniają się sposobami na podbijanie kresek w termometrze (nacieranie i maczanie w herbacie). Do domu wraca ojciec. Dowiaduje się, że Paweł nie był u fryzjera i postanawia z nim porozmawiać. Proponuje synowi układ: da mu pieniądze na koncert, a Paweł pójdzie do fryzjera, umyje się dokładnie, ze szczególnym uwzględnieniem obu uszu i natychmiast wyzdrowieje. Paweł postanawia się zastanowić nad propozycją taty. Następnego dnia idzie do fryzjera. Czuje się, jakby szedł na ścięcie. Załamany, z obciętymi włosami, wraca do domu. Nie cieszy go nawet bilet na koncert, który dostaje od Ireny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1966
  Wenecja (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży)-Nagroda Specjalna Komitetu Filmu Młodzieżowego

Varia
pokaż

WYWIADÓWKA (3)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1965
 • 28 min

Matka Pawła jest chora i prosi sąsiadkę Irenę, by zastąpiła ją na wywiadówce. Irena przejmuje się tą rolą, przegląda w domu zawartość szafy, wybierając najodpowiedniejszy strój. Za radą Pawła wybiera płaszcz męża i chustkę na głowę, dzięki której wygląda jak "prawdziwa matka". W szkole znajduje właściwą klasę (wie, że przy wejściu wisi plakat z anatomicznym przekrojem budowy żaby) i siada obok mężczyzny. Okazuje się, że to jej kolega z lat młodości Felek Siekierski. Tymczasem wchodzi profesor i informuje rodziców, że ich dzieci zachowują się coraz gorzej. Relacjonuje incydent: uczniowie wyrzucili z drugiego piętra dwie umywalki i nikt się nie przyznał do winy. Dyrekcja nałożyła więc na wszystkich rodziców obowiązek pokrycia szkód. Rodzice po dyskusji powołują komisję umywalkową. Profesor przechodzi do podania ocen w skali całej klasy. Irena nie może się w tym połapać. Felek obiecuje jej to wszystko wyjaśnić po zebraniu, u Fukiera. W domu państwa Jankowskich nerwowa atmosfera. Wreszcie wraca podchmielona Irena. Przekazuje matce Pawła oceny w postaci średniej arytmetycznej, nad czym długo z Felkiem Siekierskim pracowali. Pani Jankowska jest zrozpaczona fatalnymi wynikami. Okazuje się, że indywidualne oceny Pawła nie są takie złe.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PIERWSZY DZIEŃ (4)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1965
 • 29 min

Kamińscy przygotowują mieszkanie na przyjęcie 15-letniej siostrzenicy Ireny, Anulki. Pomaga im Paweł. Przyjeżdża Anula. Najpierw zadziwia Irenę i Henryka długą toaletą poranną. Wychodząc do szkoły, prosi ciocię Irenę o pomoc w znalezieniu, przeczytaniu i opracowaniu "Odprawy posłów greckich". Irena pyta o "Odprawę" w spożywczym, ale nie ma. Jest za to świeża serwolatka. Irena zastaje w domu Annę i jej przyjaciółkę łapiące przez okno deszczówkę. Anna wyjaśnia, że to dobre na zmarszczki. Irena przyznaje się, że nie zdobyła książki, ale okazuje się, że Anna znalazła ją na półce w pokoju wuja. Oznajmia Irenie, że idzie do przyjaciółki uczyć się matematyki. Prosi też ciotkę, żeby przeczytała za nią lekturę i streściła jej wieczorem. Do Ireny przychodzi Paweł. Irena daje Pawłowi pieniądze na koktajl mleczny i prosi, by towarzyszył dziewczynkom. Paweł jest szczęśliwy. W tajemnicy przed matką bierze ze sobą gitarę. Wieczorem Irena i Henryk siedzą jak na szpilkach, czekając na Anulę. W końcu oboje wychodzą jej szukać. Na dworze spotykają panią Jankowską czekającą na syna. Wreszcie młodzi pojawiają się na horyzoncie. Paweł ucieka przed matką. Zaś Anula komunikuje wujostwu, że przyprowadziła nową przyjaciółkę na noc. Irena zdobywa się jedynie, by zabronić dziewczynkom noszenia fryzur "a la wodogłowie". Anula prosi ciocię, by na dobranoc opowiedziała im "Odprawę", zwłaszcza że jutro jest klasówka. Irena zapomniała przeczytać dramat, wyraża skruchę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

DWÓJA Z AZYMUTU (5)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1965
 • 29 min

Anula wraca ze szkoły upaćkana błotem. Tłumaczy, że to wszystko przez przysposobienie wojskowe. Anuli ten przedmiot nie idzie, dostała dwóję z azymutu, boi się, że nie zda właśnie przez PW, nie chce jeść. Ania przyznaje się też do dwói z marszu kościuszkowskiego. Wujostwo nie dowierza, że Ania nie potrafi maszerować. Ania wyjaśnia, że dwója z marszu jest wynikiem zagadania się z koleżanką, która "maszerowała w odwrotnym kierunku". Przygnębiona Ania mówi, że gdyby nie zdała, popełniłaby samobójstwo. Opiekunowie namawiają Anię, by się trochę rozerwała i zapomniała o problemach. Ania zgadza się wyjść na imprezę. Imprezą tą jest jam zorganizowany przez Pawła. Podczas nieobecności Ani Irena i Henryk zastanawiają się nad sensem tańca na odległość uprawianego przez młodzież. Zaczynają tańczyć, dołącza się też mama Pawła. Bawiących się na całego (w rytmie modnego tańca "let's kiss", czyli "hop skoka", jak nazywa ten taniec pani Jankowska) dorosłych przyłapuje na gorącym uczynku Ania.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TRÓJKA KLASOWA (6)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1965
 • 24 min

Zdyszana Anula wraca do domu i informuje Irenę, że Pawła aresztowano. Irena martwi się, że Paweł wpadł w towarzystwo "żuli". Anula staje w obronie żuli i dementuje przypuszczenia ciotki. W końcu o aresztowaniu Pawła dowiaduje się pani Jankowska. Wyobraża sobie, że syn napadł na bank i uciekając na skuterze, został schwytany. Paweł wraca do domu cały i zdrowy. Okazało się, że milicjant skonfiskował mu bilety do kina (na film "The Beatles") za to, że przebywał tam w "godzinach urzędowania". Paweł opowiada matce o trójkach klasowych wyłapujących młodzież chodzącą po ulicach bez opieki dorosłego po godzinie 20. Paweł chce się wieczorem spotkać z kolegami i prosi matkę, aby wyszła po niego, ale jednocześnie, aby nie przyznawała się, że jest jego matką. Anula rozmawia z koleżanką przez telefon o rozmnażaniu pantofelka. Irena podsłuchuje rozmowę, jest zszokowana. Paweł przepytuje Anulę z biologii. Przy przerabianiu tasiemca Anula nie może jeść. Paweł informuje Irenę, że Anula będzie mogła jeść dopiero za trzy dni, jak dojdzie do dżdżownicy. Pani Jankowska wybiera się "na miasto" osłaniać syna. Zabiera ze sobą Irenę. Tłumaczy jej, jak powinien zachowywać się rodzic, żeby nie zdemaskować się przed kolegami syna. Pod blokiem spotykają ojca Pawła, który wcześniej wrócił z delegacji. We troje chodzą po MDM-ie, czekając na Pawła. Przygląda im się milicjant. Pani Jankowska czuje się tym zaniepokojona. Pojawia się Paweł z kolegami. Kolejni chłopcy rozchodzą się do domów. Kiedy Paweł zostaje z ostatnim kolegą podchodzi do nich milicjant. Pani Jankowska jest przerażona, że aresztuje kolegę Pawła, postanawia więc zdemaskować się. Tłumaczy milicjantowi, że ten chłopiec też jest pod ich opieką. Krzyki pani Jankowskiej doprowadzają do powstania sporego zbiegowiska. Dopiero po jakimś czasie okazuje się, że milicjant jest ojcem kolegi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

POLSKI JOGA (7)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1965
 • 27 min

Henryk ma wyjątkowo zły humor. Zginęły gdzieś jego świeżo zakupione tygodniki. Po długotrwałych poszukiwaniach odnajduje zgubę w paczce makulatury zebranej przez Anulę na szkolną zbiórkę. Henryk jest oburzony znaleziskiem, tym bardziej, że w paczce znajduje również swoje świadectwo maturalne, swoje listy miłosne do Ireny, mały rocznik statystyczny i rachunki za gaz. Irena z Anulą próbują uspokoić wzburzonego wuja, lecz Henryk nie daje się udobruchać. Zubożony zbiór Anula idzie ważyć do Pawła. W szkole wymagają 7 kg makulatury. Anula prosi Pawła, aby za trzy rurki z kremem dołożył jej coś z własnej paczki. Paweł dokłada książkę o jodze. Anulę niezwykle zaciekawia joga, tym bardziej, że okazuje się, iż Paweł zna osobiście autora książki - Korolczyka. Prosi go, by po znajomości przyprowadził jogina do cioci. Nadchodzi dzień wizyty Korolczyka. Irena jest bardzo przejęta odwiedzinami. Pełna troski o niepopełnienie faux pas przygotowuje bardzo urozmaicony poczęstunek wegetariański. Korolczyk przychodzi z naręczem goździków. Jego twarz nieskażona uśmiechem krępuje i onieśmiela Irenę i jej siostrzenicę. Niepewność próbują nadrobić gościnnością. Irena częstuje mistrza wegetariańskimi specjałami. Korolczyk jest zdegustowany prymitywną wiedzą tych kobiet o jodze. Zaczyna więc naukę od przedstawienia własnej interpretacji filozofii jogi. Naczelną zasadą według Korolczyka okazuje się umiar. Irena wysyła Pawła po kiełbasę dla mistrza, częstuje go również kieliszkiem czystej, niezbędnej w utrzymaniu przez jogina właściwego metabolizmu. Na polecenie Korolczyka Ania z ciocią ćwiczą "asanasany". Kończy się wizyta jogina. Korolczyk wystawia Irenie rachunek za lekcję. Irena jest zaskoczona sumą podaną przez mistrza. Do domu wraca Henryk. Zastaje swoje kobiety w pozycji świecy. Na drugi dzień Anula oddaje książkę o jodze na makulaturę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WIZYTA STARSZEJ PANI (8)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1966
 • 47 min

Do rodziny Jankowskich przyjeżdża z Ciechanowa w odwiedziny babcia. Pan Kazimierz nie jest zachwycony wizytą swojej matki, najbardziej obawia się jej chrapania w nocy. Starsza pani jest niezwykle energiczną kobietą, prosto z pociągu udaje się na zwiedzanie Warszawy. Ciągnie za sobą rodzinę Jankowskich. Po powrocie do domu Paweł wyjada konfitury, które babcia przywiozła dla Kazia. Zatrwożona pani Zofia uzupełnia słoik konfiturami ze sklepu. Kazimierz jest zachwycony matczynymi specjałami. Babcia podbudowana apetytem syna postanawia zorganizować sztab do smażenia konfitur. W skład sztabu wchodzą: Paweł, Zosia, sąsiadka Irena i Anula. Teściowa zarzuca Zosi niepostępowość, Pawłowi zaś udziela dobrych rad na chrapanie ojca. Wieczorem wszyscy padają z nóg, oczywiście oprócz starszej pani. Paweł wypróbowuje babciny sposób na chrapanie ojca - głośno gwiżdże, gdy ten przeszkadza w nocnym czytaniu. Przez gwizdanie Pawła budzi się Zosia i oskarża Kazimierza o zakłócanie ciszy nocnej. Odgłosami nocnymi nie zraża się tylko babcia - postępowo śpi z zatyczkami w uszach. Paweł zapomniał wziąć do szkoły kapcie. Na chodzeniu w skarpetkach przyłapuje go nauczyciel i wzywa do szkoły rodziców. Na drugi dzień Paweł zamiast do szkoły idzie na wagary do Muzeum Narodowego. Do zwiedzania zachęcił go napis: "Uwaga nowość ! Zwiedzanie bez kapci". Na wagarowaniu przyłapuje go babcia. Paweł zwierza się jej z problemów z kapciami. Starsza pani idzie na rozmowę z nauczycielem, gdzie udowadnia, że noszenie kapci jest niezdrowe i wywołuje platfusa. W domu odchodzi wielkie drylowanie i smażenie. Babcia ma dla wszystkich rady. Dla Zosi - używać nowoczesnych środków na niestrawność. Dla Pawła - dla porządku nosić w szkole kapcie, skorzystać z hypnoterapii - nauki przez sen, abonować pisma naukowe. Dla Kazimierza - więcej czytać, najlepiej pozycje z jej spisu lektur, wyjechać do Afryki, nie starzeć się. Gdy konfitury są zrobione, babcia wraca do Ciechanowa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DZIEŃ MATKI (9)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1966
 • 38 min

Pan Kazimierz i Paweł organizują Dzień Matki. Budzi ich warkot samochodu Nowaka, który zabiera swoją matkę na cudowną przejażdżkę z atrakcjami. Jankowscy nie chcą być gorsi. Zakazują pani Zofii wstawać z łóżka, a sami postanawiają przygotować wyrafinowane śniadanie. Pani Zofia leży w łóżku i z niepokojem wychwytuje odgłosy dochodzące z kuchni. Pan Kazimierz pilnuje, aby wszystko szło wedle planu dnia, który przygotowali z synem. Jednocześnie u sąsiadów poranek przebiega w wielkiej nieświadomości. Wujostwo oświeca dopiero Anula, która mobilizuje Henryka do wysłania kartki mamie. Idą na pocztę i piszą rymowane wierszyki, pomagają również mężczyźnie ułożyć wierszyk dla jego mamy. Po powrocie Irena - jako matka zastępcza - zostaje przymuszona w ramach święta do nałożenia maseczki relaksacyjnej marki Herbapol. U Jankowskich kataklizm. Paweł z ojcem zmuszają panią Zofię do kąpieli. Pani Jankowska godzi się, acz niechętnie. W tym czasie mężczyźni sprzątają w kuchni po śniadaniu i zalewają sąsiadów z powodu przekręcenia się kurka w kuchennym zlewie. Zofia nie wytrzymuje samotności, postanawia się zbuntować i podejrzeć bieg wydarzeń. Wychodzi z łazienki i doznaje szoku. Do domu Jankowskich wkracza ekipa hydraulików - demolują mieszkanie w poszukiwaniu usterki. Aby uniknąć podobnej demolki, Kamińscy uciekają z domu. Po długim, pełnym wrażeń dniu wraca z przejażdżki Nowak z matką. Zosia z żalem obserwuje ten powrót. Zazdrości matce Nowaka, że miała przyjemny, bezstresowy Dzień Matki. Cała zazdrość jej jednak przechodzi, kiedy dostrzega, że samochód Nowaka dojeżdża pod blok.... pchany przez matkę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

ZAGRANICZNY GOŚĆ (10)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1966
 • 53 min

  Lokacje: m.in. wieżowiec przy ul. Wiejskiej 9.

Do Jankowskich przychodzi gość, kolega pana Kazimierza z offlagu. Wspomnienia przerywa dzwonek do drzwi. To przychodzi listonosz z pilną depeszą. Pani Zofia wpada w panikę, podejrzewa, że stało się coś strasznego. Depesza zawiadamia o rychłym przylocie młodego kuzyna z Anglii. W domu Jankowskich wszyscy są podnieceni tą wiadomością, rozpoczynają zbiorową debatę na temat angielskich zwyczajów i dziwactw kulturowych. Na lotnisku okazuje się, że Rysio mówi bardzo dobrze po polsku, zachowuje się zupełnie inaczej niż sugerowała pani Irena i w ogóle jest zupełnie normalny. Paweł zabiera go na autokarową wycieczkę po Warszawie. Przewodnik pokazuje m. in. jak działa najnowszy cud techniki - domofon. Zbliża się wigilia. Pani Zofia zabiera od Ireny karpie, które na przyjazd kuzyna usunęła z własnej wanny. Henryk jest szczęśliwy, że nie będzie musiał dłużej myć się w umywalce. Karpie dziwnie się zachowują: pływają po wierzchu z brzuchami do góry. Pani Irena podejrzewa, że do tego stanu przyczyniło się mydło, które wpadło do wanny. Henryk odrzuca jednak te podejrzenia, bułgarskie, lawendowe mydło nie mogło nikomu zaszkodzić. Święta. Jankowscy zostają sami. Paweł z Rysiem jadą na narty do Zakopanego. Pani Zofia ciężko znosi świąteczny spokój, Kazimierz wręcz przeciwnie - korzysta z nieobecności syna i ołowianymi zołnierzykami rozgrywa bitwę pod Waterloo. W Zakopanem Rysio uczy się jeździć na nartach... Ryszard wyjeżdża z Polski z połamanymi ręką i nogą. Mimo tego uważa, że spędził najwspanialsze wakacje w życiu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:49:32
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor