Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JEZIORO DRUŻNO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 52 min

Jezioro Drużno znajduje się tuż pod Elblągiem. To miejsce magiczne. Nad jego brzegami godzinami można obserwować pełne wdzięku zaloty łabędzi, sprzeczki mew, majestatyczne loty czapli i krzątanie się kaczych mam, pilnujących swego niedawno narodzonego potomstwa. Wiosennymi świtami Drużno oczarowuje stojącymi w czerwonych promieniach słońca strzelistymi topolami i falami mgieł, które niczym teatralne kurtyny odsłaniają niezwykłe zakątki dziewiczej przyrody, przenosząc widza w bajeczny świat wodników, rusałek i dobrych wróżek. Zachwyca także swą historią, bowiem to nad jego brzegami tysiąc lat wcześniej rozkwitło emporium wczesnośredniowiecznej Europy - Truso. Znane było w całym ówczesnym świecie. Dzisiaj pozostały po nim jedynie okruchy dawnej świetności, lecz nad jeziorem nadal żyją ludzie, którym czas odmierzają cykle natury: wiosenne roztopy, powodzie, jesienne wichury i zaspy śniegu.
"Jezioro Drużno" to obraz, który można nazwać filmowym esejem łączącym, poprzez płynną narrację, cztery podstawowe wątki tego magicznego miejsca: przyrodę, historię, turystykę i etnografię. Dokument jest w swej wymowie naturalny i prosty, a przez to zachwycający kolejnymi sekwencjami, jak chociażby tą, w której ślimak winniczek przygląda się z zaciekawieniem z wierzchołka ściętego pnia bogactwu otaczającemu go światu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:58:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman