Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WISŁA WARSZAWSKA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 33 min

Film przedstawia bogactwo przyrodnicze nadwiślańskich terenów w obrębie aglomeracji warszawskiej. Na tym ok. 50 - kilometrowym, zróżnicowanym fragmencie doliny środkowej Wisły, w ciągu całego roku można spotkać blisko 200 gatunków ptaków. Narrator dr Andrzej G. Kruszewicz w przyjazny sposób przybliża świat tych zwierząt, zajmujących różne siedliska - przybrzeżne tereny otwarte, nadrzeczne lasy łęgowe, piaszczyste wyspy tworzące się w korycie rzeki oraz silnie zmienione obszary w centrum miasta. Film pokazuje, że Wisła może nieustannie zachwycać swą żywiołowością oraz pełnymi naturalnego uroku pejzażami, nawet w granicach Warszawy.
Film został nagrodzony II nagrodą w kategorii Natura 2000, na XIII Ogólnopolskim i IX Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego EkoFilm 2014.
EkoFilm 2014 przebiegał w dwóch kategoriach - EkoFilm, w której rywalizowały filmy z dziedziny ekologii i ochrony środowiska oraz Natura 2000, przeznaczonej dla filmów prezentujących gatunki zwierząt i ptaków objętych ochroną w ramach sieci Natura 2000. Patronem kategorii Natura 2000 był Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 07:24:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency