Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FLOATING ON FIRE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 50 min

"Floating on fire" to film opowiadający historię instalacji Floodwall poświęconej ofiarom huraganu Katrina. Autorką instalacji jest nowoorleańska artystka Jana Napoli . W 2005 roku, jesienią, dwa miesiące po przejściu huraganu, Jana, chodząc po wymarłym mieście, postanawia stworzyć dzieło sztuki, memoriał, który w jej założeniu ma uchronić mieszkańców miasta, ma odzwierciedlić ciszę. Floodwall czyli Zapora to instalacja zbudowana z kilkuset szuflad, które artystka zebrała ze zniszczonych domostw mieszkańców Nowego Orleanu. Instalacja była prezentowana w Nowym Jorku, Houston, Nowym Orleanie, Austin, Hamburgu, Manheim, Berlinie oraz Wrocławiu. W 2011 roku artystka ze względów osobistych postanawia spalić Floodwall. W starej dzielnicy Algiers Point na brzegu Missisippi nowoorleańscy strażacy, którzy wcześniej ratowali miasto a potem je odbudowywali teraz budują instalację z siedmiuset szuflad w kształcie wielkiej piramidy. Osią filmu jest budowa instalacji, historia trzech tygodni, które mają doprowadzić do ostatniego, spektakularnego pokazu Floodwallu. Trzej strażacy, Kapitan Ronnie, Russell i Cheewe, którzy kierują budową instalacji i zespołem strażaków, z początku mają dystans do tego „dzieła sztuki”, które dla nich jest tylko górą śmieci, by pod koniec stać się kuratorami tej nietypowej wystawy. Jana w filmie opowiada z dystansem o swoim artystycznym szaleństwie, misji, która stała się obsesją. W ostatnim akcie, nocą nad brzegiem Missisippi, kilkanaście tysięcy ludzi żegna instalację pożeraną przez ogień . "The city is not silent anymore so it’s time to say goodbye to was sade and painfull" mówi Jana.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:51:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski