Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAK SIĘ POZBYĆ CZARNEGO KOTA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1984
 • Premiera:
  1986. 09. 17
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny, 78 min

  Lokacje: Wrocław (przejazdy kolejowe przy ulicach: Pawłowickiej i Starodębowej, kolejowy Most Poznański nad Odrą), Książ.

Paweł Danek, młody, zdolny architekt z Wrocławia, od pięciu lat ożeniony z Krystyną, dochodzi do wniosku, że to właśnie żona jest źródłem uporczywego pecha, który prześladuje go w domu i w pracy. Podtrzymywany w tym przekonaniu przez swojego kolegę, Andrzeja, biznesmena odnoszącego liczne sukcesy, Paweł postanawia rozwieść się z Krysią. Bo jak się głębiej zastanowić, to przecież wszystko ich dzieli. Np. Krysia uwielbia koty, a on kocha psy i z powodu obecności w domu pupilka żony musi trzymać swojego ukochanego spaniela w majątku zaprzyjaźnionego hrabiego, który żyje z organizowania polowań dla dewizowych myśliwych. Gdyby jednak dla sądu nie był to wystarczający argument do zakończenia małżeństwa, Andrzej radzi koledze postarać się o dodatkowe dowody. Okazja ku temu nadarza się przednia: oto bowiem z Ameryki przyjeżdża do kraju, po kilku latach nieobecności, dawny kolega obojga, Wiktor Sołtyk. Kiedyś kochał się w Krystynie, ale gdy wyjechał za ocean, ta wyszła za Pawła. Dawne uczucie jednak w Wiktorze nie zgasło. Wykorzystując ten fakt, Paweł proponuje Wiktorowi gościnę w czasie jego pobytu w Polsce. Gotów jest również pomóc mu w znalezieniu polskiej żony. Przedłożony Krysi pozew rozwodowy ma z kolei uświadomić jej, że gdyby i ona była nadal zainteresowana Wiktorem, to mąż nie będzie się sprzeciwiał ich szczęściu. Na okres pobytu gościa w swoim domu Paweł załatwia sobie nawet delegację służbową, żeby nie przeszkadzać dawnym zakochanym w odradzaniu się uczucia. Ku jego zaskoczeniu, Krystyna oznajmia, że chce mu towarzyszyć w podróży. Wiktor przyłącza się do nich. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2021.05.26 00:10:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency