Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MELES MELES

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Gatunek:
  Dyplom licencjacki, Etiuda fabularna
 • Barwny (negatyw Kodak), 1:1,85, 340 m

Karol jest młody i niezależny. Poznaje piękną Magdę. Zakochują się w sobie, zamieszkują ze sobą i wydaje się, że będą żyli długo szczęśliwie. Ale...
na swojej drodze spotykają tajemniczą postać podstarzałego grajka - poety - śpiewaka - Pana Borsuka, który uwodzi Karol musi stanąć do walki o swoją miłość z tym dziwnym ale strasznym przeciwnikiem. Żeby wygrać ten pojedynek musi jednak zrozumieć, że Pan Borsuk to nikt inny, jak spersonifikowany własny cień. Cień zgnuśniałego, leniwego, nie dbającego o Magdę Karola. Cóż, o miłość trzeba walczyć każdego dnia, bonie wiadomo kiedy może coś ja pożreć.
Film o wielkiej miłości podgryzanej przez borsuki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2018.04.20 23:46:17
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor