Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOMETY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2015
  • Premiera:
    2015. 12. 27
  • Barwny, 65 min

    Lokacje: Sarbia, Mrzeżyno (ośrodek "Delfin").

Współczesny, kameralny obraz dwóch pokoleń i różnych postaw życiowych. Dla Studia Teatralnego Dwójki sztukę wyreżyserował Leszek Dawid, twórca najlepszego spektaklu telewizji w 2014r. (Grand Prix festiwalu Dwa Teatry za "Skutki uboczne") oraz głośnych filmów fabularnych "Ki" i "Jesteś Bogiem". Uwagę zwracają dobre dialogi i intrygująca, nie do końca jednoznaczna linia fabularna tworzą spójną całość. Uzupełnieniem jest znakomita obsada: Agata Kulesza, Janusz Chabior, Piotr Głowacki oraz debiutująca na ekranie Magdalena Jaworska - laureatka Nagrody Głównej na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Niespełna 30 - letnia Weronika wraca w rodzinne strony. Towarzyszy jej dużo starszy życiowy partner. Nadmorski ośrodek domków campingowych prowadzą jej rodzice, Dominik i Beata, niegdyś para zbuntowanych członków komuny hipisowskiej. To tutaj Weronika spędziła dzieciństwo i właśnie stąd wyrwała się w świat, przeciwstawiając się w ten sposób ideologii wyznawanej przez rodziców.
"Komety" to cztery świetnie zarysowane postaci. Cztery wcielenia różnych postaw życiowych konfrontujących się ze sobą. Akcja rozgrywa się w naturalnych wnętrzach i plenerach. Nadmorski ośrodek w swej fakturze jest idealnym miejscem akcji. Naturalne środowisko, pierwotność przyrody, która z jednej strony jest nieodzownym elementem buntu rodziców, a z drugiej strony tajemnicą, w której rozpływa się Krystian. Elektrownia wiatrowa jako współczesne wykorzystanie sił natury, a jednocześnie cios zadany organicznej tkance przestrzeni. Te symboliczne znaczenia uzupełniają opowieść o ludzkich relacjach, które w swej naturze także zawierają wiele kontrapunktów. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KOMETY
AutorKrzysztof Bizio
2019.10.24 01:06:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl