Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PĘTLA DLA OBCEGO

w ZDANIEM OBRONY

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1984
 • Premiera:
  1986. 11. 20
 • Barwny, 64 min

  Plenery: Dąbrowa Górnicza.

Małe prowincjonalne miasteczko, w sąsiedztwie budowa wielkiego kombinatu. Mieszka tu teraz mecenas Sokor, który w wyniku wielu niepowodzeń osobistych i zawodowych popadł w alkoholizm i coraz bardziej pogrąża się w nałogu. W okolicy budowy popełniono morderstwo na młodej fryzjerce, Mirce. Wszyscy wskazują jako sprawcę człowieka "obcego", kierowcę, który przyjechał tu do pracy. Sokor wierzy w jego niewinność i pragnie tego dowieść, by uratować porządnego człowieka przed być może najwyższym wymiarem kary. Walczy też o szansę dla siebie - otrząśnięcia się z alkoholowej depresji i powrotu do zawodu. Zostaje jednak wplątany w aferę gospodarczą. Z pomocą przyjaciela, literata Kubickiego, udaje mu się oczyścić z podejrzeń i doprowadzić do pomyślnego finału sprawę o gwałt i morderstwo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PONIEWAŻ TAK TRZEBA
Nowela
AutorKrystyna Solecka

Varia
pokaż

2018.08.25 17:17:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman