Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2016
 • Premiera:
  2016. 11. 04
 • Barwny, 104 min

  Lokacje: Warszawa ("Bar Studio", "Plan B", "DZiK", Muzeum Techniki i Przemysłu, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Królikarnia / w Brzask", "Chłodna 25", "Dunno #9 / Secret Area", "6 cocktails", "1500m2", "Pomost 511", Cmentarz Powązkowski, kino "Luna", "Iskra", "Cud nad Wisłą"), Plötzlich am Meer Festival.

Portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, na którym powstała jedna z najbardziej intymnych i prawdziwych opowieści o młodych ludziach w historii polskiego kina od czasów "Niewinnych czarodziejów" Andrzeja Wajdy.
Zabawa nocą do utraty tchu, intensywne stany zakochania, pożądania i samotności, rozmowy o rzeczach błahych i najistotniejszych, upojenie alkoholem i miłością, emocjonalny tygiel – hipnotyzująca kamera Michała Marczaka żywi się tym, co jest esencją życia młodych ludzi. Wszystkie nieprzespane noce to jedyny w swoim rodzaju hołd złożony młodości – nieprzewidywalnej i dynamicznej, ale również często zagubionej i bojącej się jutra.

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Park City (Sundance Film Festival)-Nagroda za reżyserię międzynarodowego filmu dokumentalnego
 • 2016
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty")-Nagroda Publiczności
 • 2016
  Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia")-Wyróżnienie
  za "hasło dostępu do Wzgórz Pamięci i utrwalenie w pełnometrażowym filmie ulotnych wrażeń i spotkań, co do których nie wiadomo, czy się wydarzyły"
 • 2017
  Nowy Jork (Cinema Eyes Honors)-Nagroda "Heterodox"
 • 2017
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy montaż
 • 2017
  Nagroda im. Krzysztofa Krauzego (przyznana przez Gildia Reżyserów Polskich)-Nominacja
 • 2017
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera")-Nagroda Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych
  za najlepszy debiut producencki; II Nagroda
 • 2017
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Specjalna Legalnej Kultury w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych
  za "wiarygodne oddanie obrazu współczesnego pokolenia"
 • 2017
  Sopot (Sopot Film Festival)-Wyróżnienie
  w Konkursie Filmów Pełnometrażowych 1-2; za "utrzymaną w duchu »Niewinnych czarodziejów«, brawurową i pełną wdzięku impresję o Warszawie"
 • 2019
  Nagroda im. Andrzeja Munka (przyznawana przez PWSFTviT)
  za zdjęcia; za "sensoryczne wyczucie kamery i dokumentalną czujność oraz umiejętność znalezienia się we właściwy miejscu i czasie"
2023.08.20 00:14:48
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.