Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAJĘCZYNA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1982
 • Premiera:
  1993. 06. 23
 • Czarno-biały, 41 min

Lata 50-te XX w. Zabłąkany i zmarznięty wędrowiec trafia w bieszczadzkiej głuszy na zamieszkaną chatę. Gospodarz samotnik nie odmawia pomocy, mimo iż przybysz - najwyraźniej uciekinier z pobliskiego obozu pracy - zachowuje się wyzywająco. Po zmroku zjawiają się niespodziewanie, polujący w tej okolicy, trzej przedstawiciele władzy. Gospodarz każe uciekinierowi udawać śpiącego a sam przyjmuje gości bimbrem. Z rozmowy z coraz bardziej pijanymi myśliwymi wynika, że samotnik przebywa tu w Bieszczadach niejako "z łaski" władzy - zamiast w więzieniu. Goście w końcu zasypiają, nad ranem zaś zbieg kradnie gospodarzowi strzelbę i ucieka. Zostaje przez niego doścignięty, lecz po dramatycznej rozmowie puszczony - i to ze skradzioną strzelbą. Gospodarz zapłaci za swój czyn najwyższą cenę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŻYĆ SIĘ CHCE
Opowiadanie
AutorWasilij Szukszyn
2017.02.11 05:42:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman