Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PORTRET ŻOŁNIERZA

  • Tytuł alternatywny: PORTRAIT OF A SOLDIER
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Wielka Brytania
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 58 min

Film dokumentalny oparty na wspomnieniach Wandy Traczyk - Stawskiej, pseudonim Pączek, która w wieku 16 lat walczyła w powstaniu warszawskim.
Gdy rozpoczęła się II wojna światowa, Wanda miała 12 lat, bardzo lubiła grać w piłkę nożną. Mieszkała na Dolnej w Warszawie, tutaj bardzo szybko rozpoczęły się walki. Zawsze chciała być żołnierzem, walczyć i strzelać. Szybko biegała, była sprytna, pełna energii i zaangażowania. Wspomina, że często sprawiała kłopot kolegom z AK, wyrywając się na niebezpieczne akcje.
Bohaterka dokumentu opowiada o tym, co się działo w Warszawie 44 roku, jak wyglądała walka o stolicę, jakie były relacje pomiędzy walczącą młodzieżą. Jej wspomnienia są niezwykle poruszające i bogato ilustrowane materiałami archiwalnymi. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:16:57
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.