Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NADEJDĄ JESZCZE CHWILE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 56 min

Historia drużyny piłkarskiej Polonia Bytom. Od II Rzeczypospolitej do PRL-u. Od Lwowa do Bytomia. Historia jednego z najbardziej "rootsowych" klubów piłkarskich w Polsce, który ma wierną, cywilizowaną publiczność, bez względu na pozycję drużyny w lidze.
Dokument pokazuje historię klubu Polonia Bytom, od momentu reaktywacji po II wojnie światowej aż do czasów współczesnych. Ten klub piłkarski został założony w 1920 roku, jednak po dwóch latach został zamknięty. Wznowił swoją działalność w 1945 roku. Polonia Bytom największe triumfy święciła na boiskach w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Dwukrotnie zdobyła tytuł mistrza Polski. Piłkarze Polonii Bytom jako pierwsi Polacy wywalczyli awans do pierwszej rundy Pucharu Europy. Film "Nadejdą jeszcze chwile" to kontynuacja emitowanego na antenie Planete+ dokumentu "Mecze o polskość", który opowiadał między innymi o powstaniu Polonii Bytom. Twórcy filmu pokazują widzom szereg materiałów archiwalnych: fragmenty meczów, pamiątki, fotografie i trofea dokumentujące sukces klubu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:21:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych