Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWRÓT GIGANTA

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Lokacje: Międzygórze k. Kłodzka, Niewoszów, Mostowice, Niemojów, Neratov, Marcinków, Góry Orlickie.

    Film powstał w ramach warsztatów filmowych na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Tomasz, mężczyzna po "pięćdziesiątce" przyjeżdża do pensjonatu "Gigant". Jest to miejsce, które w trudnych chwilach jego życia staje się miejscem swoistej psychoterapii. Nie jest to wyraźnie w filmie zdiagnozowane, ale cierpi zapewne na przewlekłą depresję. Nieskończenie długie korytarze Giganta, jego tajemnicza historia, melancholijne pejzaże to przestrzeń autorefleksji. W pensjonacie wchodzi w relację z Kobietą. Ich spotkanie staje się pretekstem do dialogu, rozmowy, ta z kolei jest rozwinięciem opisu tych dwojga cierpiących ludzi. Depresja, lub łagodniej nazywając melancholia to niezwykle paraliżująca życie choroba, wciąż mało rozpoznana, a niezwykle często wywołująca negatywne społeczne konotacje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 00:20:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman