Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ODLOT

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1982
 • Premiera:
  1983. 09. 30
 • Barwny, 4 odcinki x ok. 55 min

Bohaterem tego obyczajowego serialu jest Rafał Michalski (Barciś). Po ukończeniu szkoły zawodowej próbuje zdać do technikum. Nie udaje mu się to. Podejmuje pracę w fabryce samochodów - w ślusarni. Nieśmiały chłopak staje się obiektem żartów kolegów. W rodzinie także nie znajduje oparcia - matka jest zajęta prowadzeniem domu, siostra przygotowuje się do egzaminów na studia, ojciec ma absorbującą pracę. W pracy Rafał poznaje sympatyczną Hankę (Sosna-Sarno). Może przyjaźń z nią przekształci się w głębsze uczucie?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KAJTEK
Nowela
AutorRyszard W. Kowalski

PINCZER (1)

 • Odcinek serialu
 • 55 min

HANKA (2)

 • Odcinek serialu
 • 52 min

Rafałowi nadal się nie wiedzie. Nie udają mu się proste prace ślusarskie, popada w konflikt z chłopcami myjącymi samochody przed hotelem, fałszywie oskarżony trafia na komisariat... I nagle wszystko odmienia się na lepsze. Siostra zdaje na studia, po wspólnej popijawie koledzy w pracy zaczynają go akceptować, zostaje przeniesiony na wydział samochodowy. Tu powodzi mu się znacznie lepiej. Kłopot tylko z tym, że Hanka nie zwraca na niego uwagi.

TŁOCZNIA (3)

 • Odcinek serialu
 • 53 min

Na imieninach Rafała Hanka pojawia się z kwiatkiem i życzeniami. Tego dnia po pracy po raz pierwszy jadą razem autobusem. Następnego dnia dziewczyna namawia Rafała na organizowaną przez ZSMP wycieczkę do Chorzowa. Rafał zapisuje się więc w trybie błyskawicznym do organizacji. Podczas wycieczki tańczy z Hanką i całuje się z nią. Po powrocie czeka nań niewesoła wiadomość: wrócił kolega, którego Rafał zastępował na wydziale samochodowym - trzeba wracać do ślusarni. Chłopak nie ma na to ochoty. Sąsiad załatwia mu pracę w innej fabryce samochodów. Ale, ku swemu ogromnemu rozczarowaniu, Rafał trafia tu do tłoczni. Jego praca polega na wyjmowaniu elementów podawanych przez maszynę.

OCHOTNIK (4)

 • Odcinek serialu
 • 57 min

Rafał spotyka się z Hanką coraz częściej. Bywa u niej w domu, pomaga jej ojcu w reperacji samochodu. Zbierane na motocykl pieniądze przeznacza na książeczkę mieszkaniową. Poprzedniemu chłopcu Hanki komunikuje, że tamten musi z Hanki ostatecznie zrezygnować, bo teraz dziewczyna należy do niego -Rafała. Dowiedziawszy się o tym Hanka robi mu awanturę. W stanie szoku Rafał wpada pod samochód. W szpitalu odwiedzają go wszyscy życzliwi. Niestety, chłopak przekonuje się, że Hanka go nie kocha - trzymała go w "rezerwie" na wypadek, gdyby Marek od niej odszedł. Rafał postanawia odmienić swe życie i na ochotnika zgłasza się do wojska.

2024.03.01 02:23:52
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.