Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚPIEWAĆ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Barwny, 52 min

W autonomicznej Republice Tuwy (część Rosji przy granicy z Mongolią) tradycyjny śpiew gardłowy (alikwotowy) jest dumą narodową. Uważany jest jednak za wyłącznie męskie zajęcie. Kobiety, które śpiewają w ten sposób publicznie mogą się spodziewać śmierci podczas porodu i bezpłodności. Ich mężczyźni stracą siły witalne i sprawność seksualną. Choć dziś już niewielu wierzy w te zależności, żywe pozostaje odrzucanie śpiewających tradycyjną techniką kobiet zarówno przez społeczeństwo, jak i rodzinę.
Czoduraa Tumat jest nauczycielką śpiewu gardłowego i jedyną kobietą oficjalnie śpiewającą khoomei w Tuwie. Spotyka ją za to ostracyzm społeczny, a przez to, że nie ma dzieci stała się mimowolnie chodzącym dowodem przesądów, z którymi walczy. Czoduraa czasem zastanawia się, czy wybrała właściwą drogę. Nie przestaje jednak walczyć o kobiecy śpiew gardłowy.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Perm (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Flahertiana")-Wyróżnienie
2021.01.26 00:27:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman