Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

YOKOHAMA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Premiera:
  1982. 10. 20
 • Barwny, 56 min

  Lokacje: Warszawa (m. in. Al. Ujazdowskie przed Ambasadą Amerykańską, Klub Aktora w siedzibie ZASP-u, pl. Zbawiciela, pałac Mostowskich).

Wskutek zbiegu okoliczności dochodzi do spotkania polskiego pisarza i ekscentrycznej amerykańskiej aktorki, specjalizującej się w pantomimie. Cudzoziemka próbuje dostać się do wymarzonej Yokohamy, lecz chwilowo utknęła w Warszawie. W obcym, egzotycznym kraju czuje się trochę bezradna i zagubiona. Pisarz postanawia pomóc kobiecie w wydostaniu się z Polski. Zanim to jednak nastąpi poznaje lepiej swą towarzyszkę. Uświadamia sobie, że jest ona bardziej aktorką - rzemieślnikiem niż autentyczną artystką. Z rosnącym zainteresowaniem obserwuje głęboką, lecz naiwną wiarę kobiety, że w Kraju Kwitnącej Wiśni poznają się na jej talencie, że odnajdzie tam szczęście i utraconą radość życia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
YOKOHAMA
Powieść
AutorJózef Hen

Varia
pokaż

2020.07.09 00:29:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego