Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICE PRZYRODY BIEBRZY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 50 min

Film Paola Valponiego włoskiego reżysera, producenta filmowego i fotografa, autora filmów przyrodniczych, współpracującego z polskimi czasopismami geograficznymi i przyrodniczymi. Przez 3 lata obserwował Biebrzę i jej mieszkańców. Efekty jego pracy można zobaczyć w wyjątkowym filmie, który pokazuje całe bogactwo tego niezwykłego obszaru.
Biebrza to jedna z ostatnich nietkniętych ludzką ręką rzek Europy. Żyją tu gęsi zbożowe, białoczelne, gęgawy, bernikle, bieliki i wiele innych ptaków. W filmie zobaczymy żyjące w Dolinie Biebrzy żaby moczarowe, a także drapieżniki, takie jak zaskroniec i wiele rzadkich okazów fauny i flory. Liczne bagna to enklawa życia żurawi i czajek. Zaskakują też swoją urodą dywany kaczeńców. Niezwykłym ssakiem zamieszkującym Bagna Biebrzańskie jest łoś, który po II wojnie światowej zniknął z Polski, tutaj jest objęty ochroną. Powolna, czysta i nieuregulowana Biebrza skrywa niezwykły podwodny świat. Rzeka Biebrza i jej mokradła są jedną z najważniejszych ostoi przyrody w Europie.
Włoski reżyser Paolo Volponi stworzył poetycką impresję o przyrodzie doliny tej rzeki w ciągu czterech pór roku. Zapierajace dech w piersiach ujęcia oraz specjalnie skomponowana muzyka składają się na film o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.12.01 00:15:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman