Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZTERY ŻYCIA LIDII LWOW

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Barwny, 80 min

Film poświęcony jest życiu ponad dziewięćdziesięcioletniej dzisiaj Lidii Lwow-Eberle (pseudonim okupacyjny „Lala”), córce rosyjskich emigrantów w międzywojennej Polsce, żołnierzowi AK i konspiracji niepodległościowej 1944-1948, ostatniej towarzyszce życia mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, więźniarce politycznej PRL (1948-1956), wreszcie studentce, żonie, matce i babci.
Życie Lidii Lwow – Eberle jest odbiciem najważniejszych wydarzeń z historii XX wieku: ostatnie lata carskiej Rosji, rewolucja bolszewicka, wojna polsko – sowiecka 1920 r., realia kresowe II Wojna Światowa, zmiany granic, PRL i jego oblicza, w końcu niepodległa Rzeczpospolita. Lidia Lwow-Eberle pochodzi z książęcej rodziny rosyjskiej, która po rewolucji październikowej ucieka do Polski, gdzie zamieszkuje w Nowogródku, a następnie przenosi się z rodzicami do Święcian.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Zamość (Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z Historią")-Wyróżnienie
 • 2016
  Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci")-Nagroda Prezesa Zarządu TVP
2017.08.03 01:08:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych