Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA NOŻE

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2016
 • Premiera:
  2016. 09. 04
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 43 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się 21 maja 2016.
  Lokacje: Warszawa (m.in. restauracja "The Kitchen" przy ul. Przyokopowej 3, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia), Jezioro Zegrzyńskie.

  Emisja: 4 września - 27 listopada 2016.

"Na noże" to fabuła mocno osadzona w kulinarnym świecie. Głównym bohaterem serialu jest 33-letni Jacek Majchrzak - charyzmatyczny i niepokorny, wielce utalentowany, o ponadprzeciętnym smaku mistrz sztuki kulinarnej, który podświadomie czuje, że nie wszystko w jego życiu ułożyło się tak, jakby chciał, że niektóre rzeczy uwierają go. Głodny nie tyle sukcesu, co spełnienia pod wpływem pewnych zdarzeń mówi "dość". Uświadamia sobie, że tym razem już nie ucieknie ani przed swoimi marzeniami i z dnia na dzień postanawia zmienić swoje życie i otworzyć własny biznes. Wspierają go jego oddani przyjaciele. Ta decyzja Jacka otwiera ostrą rywalizację z innym znanym kucharzem z innej restauracji - Dariuszem Zimolągiem. Tak zaczyna się starcie dwóch szefów kuchni, dwóch kulinarnych światów i dwóch mocnych charakterów. Który z nich wygra ten pojedynek? Czy każdy z szefów kuchni będzie grał fair? Czy w tak konkurencyjnym środowisku znajdzie się miejsce dla takich wartości jak miłość i przyjaźń?

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

NA NOŻE w internecie

1

 • Odcinek serialu
 • 44 min

"Toute Varsovie" - to jedna z eleganckich warszawskich restauracji. Jak co wieczór lokal jest zapełniony po brzegi, a personel nie nadąża z obsługą gości. Szef kuchni, główny bohater serialu - Jacek Majchrzak robi wszystko, co w jego mocy, aby ratować sytuację. Zupełnie inne podejście do pracy i gości ma inny kucharz z zespołu Darek Zimoląg - lekceważy gości, wybiera drogę "na skróty" w swoim fachu, na czym cierpi jakość potraw. Pozostali członkowie kucharskiego zespołu Jacka to cukiernik Patryk Nowak oraz sous chef Zuza Gładysz. Nad salą ma czujne oko Wiola Foryga - atrakcyjna pani menadżer i prawa ręka właściciela "Toute Varsovie". Tego dnia restaurację odwiedza ze swoją "świtą" Bogdan Serafin - poważny inwestor, atrakcyjny, młody milioner, który oczekuje wyśmienitej kuchni i profesjonalnej obsługi. Jacek ze swoją ekipą wychodzi zwycięsko z powierzonej mu misji - honor restauracji zostaje uratowany, goście są zadowoleni, a co najważniejsze, zadowolony jest Serafin. Jednak kiedy szef restauracji prosi Majchrzaka na salę, zamiast podziękowania ten zostaje skrytykowany i stawia mu się żądanie zwolnienia całego zespołu. Jacek twardo staje za swoimi ludźmi i rzuca pracę. Majchrzak postanawia dokonać zmian w swoim życiu i wyprowadza się od Wioli, z którą jest w związku. Nie trzeba wiele czasu, by okazało się, że kuchnia bez Jacka nie funkcjonuje tak jak dawniej - nowy szef, Darek, nie dorasta mu do pięt. Patryk i Zuza mają dość chamstwa Darka i również odchodzą z "Toute Varsovie". Tymczasem do Polski zajeżdża swoim foodtruckiem Antoni - dziadek Jacka, również kucharz. Antoni to wolny ptak, który dwadzieścia lat temu zostawił rodzinę i ruszył w świat. Jako kucharz pracował na statkach, by w końcu zejść na ląd, kupić foodtrucka i dalej przemierzać świat gotując i sprzedając "polish flaki". Smak flaków Antoniego pamięta cała stara Warszawa. Istnieje rodzinna legenda, że dziadek Antoni dodaje do nich jakąś tajemniczą przyprawę i to właśnie ona nadaje im ten niezwykły smak. Dziadek ma ogromny wpływ na Jacka. Przekonuje go, aby wspólnie z przyjaciółmi, założył własną restaurację. Majchrzak decyduje się na ten krok. Bez pieniędzy i bez dachu nad głową. Czy pasja i marzenia wystarczą, aby odnieść sukces?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • 43 min

Jacek Majchrzak stara się o kredyt na swoją restaurację, ale prostym biznesplanem i niezwykłym wkładem własnym w postaci zestawu profesjonalnych noży szefa kuchni wywołuje jedynie pobłażliwy uśmiech pracownika banku. Patryka z kolei czekają twarde negocjacje z żoną Magdą, która nie chce zaryzykować małżeńskich oszczędności, aby wspomóc kulinarny biznes. Jacek i Patryk umawiają się na spotkanie z Bogdanem Serafinem, młodym milionerem, który niedawno odwiedził "Toute Varsovie". Niestety, warunki, które przedstawia milioner, są nie do przyjęcia dla Jacka, który nie chce iść na żadne kompromisy. Serafin chciałby utworzyć bezduszną sieć restauracji, a rola Jacka sprowadzałaby się jedynie do jeżdżenia po kraju i doglądania, czy w poszczególnych filiach wszystko działa jak należy. Do Warszawy zajeżdża swoim foodtruckiem Antoni, dziadek Jacka, który jest dla niego nie tylko kulinarnym guru, ale przede wszystkim ogromnym wsparciem i przyjacielem. Antoni wyjawia wnukowi, że chyba "dojrzał" już do spotkania z żoną i chce spróbować naprawić dawne krzywdy. Jacek zachęca dziadka, by pojawił się na uroczystym obiedzie wydawanym na cześć jego siostry Edyty. Tak też się dzieje - dziadek przychodzi, ale bardziej jak złodziej niż członek rodziny. Antoni skrada się pod okna willi Majchrzaków, podpatruje babcię i pozostawia jej na parapecie zawiniątko z płytę gramofonową z lat 60-tych z muzyką zespołu "Breakout". Na przyjęciu pojawia się również najmłodsza z Jacka sióstr - Ola, która podobnie jak brat nie chce ulegać ojcowskiej tyranii i wciąż się buntuje. Nastolatka ma dość tego, że ojciec wybrał jej kierunek studiów i nawet zdecydował jak spędzi wakacje. Jacek w czasie przyjęcia ma szansę zaprezentować się jako świetny szef kuchni. Ratuje sytuację, kiedy okazuje się, że firma cateringowa, która obsługuje party nie sprostała postawionemu jej zadaniu. Jacek proponuje ojcu udział w jego inwestycji - chodzi o wyłożenie gotówki potrzebnej do otwarcia restauracji. Niestety, profesor Majchrzak odmawia udziału w biznesie syna. W końcu dochodzi do spotkania Antoniego z żoną Janiną. Dla obydwojga to trudny moment i silne wzruszenie. Oboje uświadamiają sobie, że mimo 20-letniej rozłąki wciąż bardzo się kochają. Niestety emocje związane ze spotkaniem są zbyt silne, Antoni dostaje zawału serca.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Jacek Majchrzak
  Wioletta Foryga
  Patryk Nowak, cukiernik, przyjaciel Jacka Majchrzaka i jego wspólnik
  Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti, konkurent Jacka Majchrzaka
  Zuza Gładysz, sous chef, przyjaciółka Jacka Majchrzaka i jego wspólniczka
  Antoni Majchrzak, mąż Janiny, syn Mariana, dziadek, Edyty i Oli
  profesor Marian Majchrzak, lekarz kardiochirurg, syn Antoniego i Janiny, ojciec Jacka, Edyty i Oli
  Edyta Majchrzak-Nowacka, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Oli
  Magda Nowak, żona Patryka
  Janina Majchrzak, żona Antoniego, matka Mariana, babcia Jacka, Edyty i Oli
  Beata Majchrzak, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, żona Mariana, matka Jacka, Edyty i Oli
  Ola Majchrzak, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Edyty
  Leszek Sosnowski, mechanik samochodowy, znajomy Patryka Nowaka, który wynajął Jackowi Majchrzakowi i jego wspólnikom swój warsztat na restaurację "Bistro u Antoniego" przemianowaną na "Warsztat Smaku"
  Bartek Nowacki, mąż Edyty Majchrzak-Nowackiej, córki Mariana i Beaty, siostry Jacka i Oli
  Jolanta, sekretarka Bogdana Serafina, biznesmena, właściciela firmy "Serafin Food Company"
  Bogdan Serafin, biznesmen, właściciel firmy "Serafin Food Company"
  pracownik "Calo Banku", w którym o kredyt na otwarcie swojej restauracji starał się Jacek Majchrzak
  kucharka w restauracji "Toute Varsovie"
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"
  pracownik firmy "Serafin Food Company" należącej do Bogdana Serafina
  klient restauracji "Toute Varsovie"
  klientka restauracji "Toute Varsovie"
  Emil, asystent Bogdana Serafina, biznesmena, właściciela firmy "Serafin Food Company"
  pracownik firmy cateringowej obsługujący przyjęcie w domu należącym do Mariana i Beaty Majchrzaków
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"; nie występuje w napisach

3

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Odbywa się pogrzeb dziadka Antoniego. Okazuje się, że w spadku zapisał on wnukowi Jackowi cały swój majątek - foodtrucka oraz zestaw noży. Dla Majchrzaka to znak, że jego właściwym przeznaczeniem jest gotowanie. Prosi babcię, by ujawniła mu tajemniczą recepturę dziadka na flaki, ale ta mówi mu, że jeszcze nie jest na to gotowy. Jacek, Patryk i Zuza szukają niedrogiego lokalu i oglądają warsztat samochodowy znajomego Patryka, pana Leszka. Jednak, aby przerobić warsztat na restaurację będzie potrzebny spory wkład finansowy. Jacek postanawia więc sprzedać jeepa oraz foodtrucka odziedziczonego po dziadku. Pomaga też Patrykowi przekonać Magdę do wyłożenia domowych oszczędności organizując im kolację. Zuza jedzie do rodzinnych Pustych Manów i odsprzedaje bratu należący do niej kawałek ziemi. Na wsi dziewczyna spotyka swojego byłego narzeczonego, Waldka, który wciąż wiernie na nią czeka. Tymczasem w "Toute Varsovie" personel rozpoczyna strajk włoski. Pracownicy mają dość chamstwa Darka i opryskliwości Wioli. Foryga namawia Tomasza do rebrandingu restauracji przy udziale Serafina. Restauracja pod wodzą Darka Zimoląga ma teraz serwować kuchnię molekularną. Wiola przychodzi też do Jacka i po raz kolejny prosi go by wrócił do "Toute Varsovie" i do niej, ten jednak stanowczo odmawia. Zuza i Jacek zbierają ślimaki podczas spaceru nad Wisłą i wracają do "Bistra" by je wspólnie przyrządzić. Robi się romantycznie. Już ma dojść do pocałunku, kiedy nagle pojawia się Waldek. Późnym wieczorem, kiedy Jacek zostaje sam w bistrze zjawia się kolejny niespodziewany gość, który uświadamia mu powagę sytuacji, w której się znalazł. To już coś więcej niż własny biznes, Majchrzak jest teraz odpowiedzialny za przyszłość przyjaciół, którzy powierzyli mu swoje wszystkie pieniądze oraz marzenia i nadzieje.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Jacek Majchrzak
  Wioletta Foryga
  Patryk Nowak, cukiernik, przyjaciel Jacka Majchrzaka i jego wspólnik
  Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti, konkurent Jacka Majchrzaka
  Zuza Gładysz, sous chef, przyjaciółka Jacka Majchrzaka i jego wspólniczka
  Antoni Majchrzak, mąż Janiny, syn Mariana, dziadek, Edyty i Oli
  profesor Marian Majchrzak, lekarz kardiochirurg, syn Antoniego i Janiny, ojciec Jacka, Edyty i Oli
  Edyta Majchrzak-Nowacka, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Oli
  Magda Nowak, żona Patryka
  Janina Majchrzak, żona Antoniego, matka Mariana, babcia Jacka, Edyty i Oli
  Beata Majchrzak, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, żona Mariana, matka Jacka, Edyty i Oli
  Ola Majchrzak, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Edyty
  pani Krysia, sprzedawczyni na bazarze, u której m.in. zaopatrywał się Jacek Majchrzak
  Leszek Sosnowski, mechanik samochodowy, znajomy Patryka Nowaka, który wynajął Jackowi Majchrzakowi i jego wspólnikom swój warsztat na restaurację "Bistro u Antoniego" przemianowaną na "Warsztat Smaku"
  Bartek Nowacki, mąż Edyty Majchrzak-Nowackiej, córki Mariana i Beaty, siostry Jacka i Oli
  pan Jan, kelner, dawny znajomy Antoniego Majchrzaka, żałobnik na jego pogrzebie
  inspektor Sanepidu kontrolująca "Bistro u Antoniego" należące do Jacka Majchrzaka i jego wspólników a potem restaurację "Toute Varsovie"
  Tomasz, właściciel restauracji "Toute Varsovie"
  Jasiek, rolnik we wsi Puste Many, brat Zuzy Gładysz
  Waldemar, rolnik we wsi Puste Many, były narzeczony i niedoszły mąż Zuzy Gładysz
  gitarzysta grający na pogrzebie Antoniego Majchrzaka
  kucharka w restauracji "Toute Varsovie"
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"
  współwłaściciel upadłej restauracji, od którego Patryk Nowak odkupywał wyposażenie kuchni
  współwłaścicielka upadłej restauracji, od której Patryk Nowak odkupywał wyposażenie kuchni
  Małgosia Nowak, córka Patryka i Magdy
  Jaś Nowak, syn Patryka i Magdy
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"; nie występuje w napisach

4

 • Odcinek serialu
 • 43 min

Jacek Majchrzak spisuje kolejne pomysły na menu na otwarcie "Bistra u Antoniego'. Tymczasem "Toute Varsovie" z tradycyjnej restauracji przemienia się w istne laboratorium chemiczne. Darek ze swoim nowym zespołem również przygotowują się do hucznego otwarcia restauracji po rebrandingu. Wiola ma chytry plan - chce otworzyć restaurację tego samego dnia, co Majchrzak swoje "Bistro", tylko o godzinę wcześniej. Foryga liczy na to, że cała śmietanka towarzyska przyjdzie do "Toute Varsovie" i pominą imprezę u Jacka. Wszystko idzie jak po maśle. Widać, że restauracja jest mocno dofinansowana dzięki wsparciu Serafina, a w "Bistrze u Antoniego" wciąż panuje jeszcze chaos. Menu jest niedopracowane, obrusy, kwiaty, karty z menu. Wszystko idzie nie tak. Nawalają dostawcy, przywieziony towar jest inny niż ten, który był zamówiony. W dodatku po kuchni i zapleczu "Bistra" pałęta się Waldek, którego nikt nie chce wysłuchać. Patryk bierze na siebie zaproszenie ważnych gości na otwarcie knajpy, niestety przy każdym kolejnym telefonie traci entuzjazm. Nowak planuje podstępem zwabić do restauracji słynnego krytyka kulinarnego "Brzuchomówcę". Cukiernik wkłada spodnie żony do joggingu i niby przypadkiem wpada na trenującego w parku krytyka. Zaprasza go do "Bistra u Antoniego", ale "Brzuchomówca" nie wydaje się być przekonany. Przez całe zamieszanie związane z przygotowaniami do otwarcia lokalu Patryk zaniedbuje rodzinę. Dzieci są niedopilnowane a pomiędzy nim i Magdą dochodzi do pierwszych konfliktów. Tuż przed samym otwarciem Jacek orientuje się, że Wiola podkupiła jego personel - Jose i Ewelinę, a przecież bez zespołu nie otworzy restauracji. Majchrzak nie wytrzymuje napięcia panującego w knajpie i ucieka nad Wisłę. W ostatniej chwili Patrykowi udaje się ściągnąć do knajpy Mikiego i Asię. Tymczasem w "Toute Varsovie" otwarcie przebiega w blasku fleszy, po czerwonym dywanie przechodzą kolejni ważni goście z branży, dziennikarze i celebryci. Wiola z niecierpliwością wypatruje "Brzuchomówcy". Jego recenzja może zrujnować restaurację bądź dać jej sukces. A otwarcie "Bistra u Antoniego" przebiega znacznie skromniej, sala zapełniona jest w niespełna 60%. Na inaugurację przyszła rodzina Jacka, ale, niestety, bez ojca. Na sali jest też Waldek. W "Toute Varsovie" pojawia się "Brzuchomówca", który z nieodgadnioną degustuje kolejne potrawy. Patryk postanawia się nie poddawać. Ma kolejny plan, jak ściągnąć krytyka do "Bistra". Nowak przychodzi do konkurencyjnej restauracji i wręcza krytykowi małe zawiniątko ze smakołykiem swojego wyrobu oraz zaproszeniem do "Bistra". Tym razem plan wypala. "Brzuchomówca" pojawia się w "Bistrze u Antoniego". I tu z pokerową twarzą próbuje kolejnych potraw. Obydwa otwarcia dobiegają końca. Goście wychodzą, a ekipy w napięciu śledzą internet w oczekiwaniu na pierwsze recenzje. Wszyscy czekają, co powie "Brzuchomówca".

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Jacek Majchrzak
  Wioletta Foryga
  Patryk Nowak, cukiernik, przyjaciel Jacka Majchrzaka i jego wspólnik
  Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti, konkurent Jacka Majchrzaka
  Zuza Gładysz, sous chef, przyjaciółka Jacka Majchrzaka i jego wspólniczka
  Antoni Majchrzak, mąż Janiny, syn Mariana, dziadek, Edyty i Oli
  profesor Marian Majchrzak, lekarz kardiochirurg, syn Antoniego i Janiny, ojciec Jacka, Edyty i Oli
  Edyta Majchrzak-Nowacka, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Oli
  Magda Nowak, żona Patryka
  Janina Majchrzak, żona Antoniego, matka Mariana, babcia Jacka, Edyty i Oli
  Beata Majchrzak, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, żona Mariana, matka Jacka, Edyty i Oli
  Ola Majchrzak, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Edyty
  Mikołaj "Miki", kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Joanna, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Jeremi "Brzuchomówca" Gulczyński, krytyk kulinarny, juror w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Ewelina, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiona przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniona przez nią w "Warsztacie Smaku"; w napisach imię: Karolina
  Jose Errero, Kubańczyk, kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiony przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniony przez nią w "Warsztacie Smaku"
  Waldemar, rolnik we wsi Puste Many, były narzeczony i niedoszły mąż Zuzy Gładysz
  kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego"
  kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego"
  Witold, kelner w restauracji "Bistro u Antoniego"
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"
  pracownik drukarni, w której zamówiony został druk menu dla restauracji "Bistro u Antoniego"
  dostawca kwiatów do restauracji "Bistro u Antoniego"
  dostawca tablicy reklamowej do restauracji "Bistro u Antoniego"
  właściciel restauracji "Kulturalna", w której pracę porzucił kucharz Mikołaj "Miki"
  mężczyzna wyrzucany przez kucharza Mikołaja "Mikiego" z restauracji "Kulturalna"
  pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Leszek, pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  gość na inauguracji restauracji "Bistro u Antoniego"
  gość na inauguracji restauracji "Bistro u Antoniego"
  Jaś Nowak, syn Patryka i Magdy

5

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Nieoczekiwanie w "Bistro u Antoniego" pojawia się Ines, wielka gwiazda sceny muzycznej. Patryk zdaje sobie sprawę, że wizyta takiej divy może bardzo pomóc w promocji ich restauracji i przekonuje Jacka, że jeśli chcą mieć więcej gości, muszą wykorzystać wizytę celebrytki. Ines jest pod wielkim wrażeniem Majchrzaka. I nie tylko kulinarnym, ale i osobistym. Aby lepiej poznać utalentowanego szefa kuchni postanawia urządzić w bistro swoje urodziny. W trakcie przygotowań w restauracji wybucha pożar. Relacja Zuzy i Jacka staje się coraz bliższa. Pod wpływem emocji Zuza całuje Jacka. Tymczasem Patryk całkowicie pochłonięty pracą w restauracji zapomina potwierdzić opiekunkę do dzieci. Przed Magdą udaje, że wszystko jest pod kontrolą i bierze do opieki nad dziećmi kogoś z ogłoszenia. Justyna jest młodą nianią, bez żadnego doświadczenia, ale ma za to inne, duże atuty, które bardzo podobają się Patrykowi. Młoda niania jednak nie daje sobie rady z opieką nad Jasiem i Małgosią. Justyna telefonuje do Magdy z informacją, że… zgubiła jej dzieci. Babcia Janina odkrywa w pokoju Oli tabletki na odchudzanie. Rodzina Majchrzaków urządza przesłuchanie dziewczyny. Chcą wiedzieć skąd ma tabletki, po co i od kiedy je bierze. Ola otrzymuje chwilowy zakaz na opuszczanie rodzinnego domu.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Jacek Majchrzak
  Wioletta Foryga
  Patryk Nowak, cukiernik, przyjaciel Jacka Majchrzaka i jego wspólnik
  Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti, konkurent Jacka Majchrzaka
  Zuza Gładysz, sous chef, przyjaciółka Jacka Majchrzaka i jego wspólniczka
  profesor Marian Majchrzak, lekarz kardiochirurg, syn Antoniego i Janiny, ojciec Jacka, Edyty i Oli
  Magda Nowak, żona Patryka
  Janina Majchrzak, żona Antoniego, matka Mariana, babcia Jacka, Edyty i Oli
  Beata Majchrzak, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, żona Mariana, matka Jacka, Edyty i Oli
  Ola Majchrzak, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Edyty
  Justyna, "jednodniowa" opiekunka Jasia i Małgosi Nowaków, dzieci Magdy i Patryka, potem barmanka w klubie "Bauns" a następnie kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  pani Krysia, sprzedawczyni na bazarze, u której m.in. zaopatrywał się Jacek Majchrzak
  Mikołaj "Miki", kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Joanna, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Zygmunt Hoffman, kucharz, dawny znajomy Antoniego Majchrzaka, juror w konkursie "Szef Szefów" zorganizowanego podczas "Festiwalu Smaków" a potem w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Sylwia Marecka, asystentka "Ines", piosenkarki i celebrytki
  Ewelina, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiona przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniona przez nią w "Warsztacie Smaku"; w napisach imię: Karolina
  Jose Errero, Kubańczyk, kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiony przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniony przez nią w "Warsztacie Smaku"
  Agnieszka, piosenkarka i celebrytka posługująca się pseudonimem artystycznym "Ines"
  Waldemar, rolnik we wsi Puste Many, były narzeczony i niedoszły mąż Zuzy Gładysz
  kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego"
  kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego"
  Witold, kelner w restauracji "Bistro u Antoniego"
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"
  pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Leszek, pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Jaś Nowak, syn Patryka i Magdy
  Małgosia Nowak, córka Patryka i Magdy
  Stanisław, właściciel sklepu winiarskiego, w którym zaopatrywał się m.in. Jacek Majchrzak
  dziennikarz portalu "Warszawskie Smaki" przeprowadzający wywiad z Jackiem Majchrzakiem, Patrykiem Nowakiem i Zuzą Gładysz, właścicielami restauracji "Bistro u Antoniego"
  Mandar Purandare
  biznesmen, kontrahent firmy, w której pracowała Magda Nowak, żona Patryka; w napisach nazwisko: Mandar Sharikrishna Purandare
  Maciej Karnowski, szef firmy, w której pracowała Magda Nowak, żona Patryka
  elektryk, który miał naprawiać instalację elektryczną w restauracji "Bistro u Antoniego"
  barman w pubie, w którym spotkali się Jacek Majchrzak, Patryk Nowak i Zuza Gładysz
  pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"; nie występuje w napisach

6

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Zuza i Jacek budzą się po wspólnie spędzonej nocy. O mało, co nie nakrywa ich Waldek. W ostatniej chwili Zuzce udaje się uciec i uniknąć spotkania z byłym narzeczonym. Po tym, co się wydarzyło pomiędzy przyjaciółmi panuje niezręczność i atmosfera niedopowiedzeń. Zuza zakochana w Jacku po cichu ma nadzieję, że wspólna noc zbliży ich do siebie, ale niestety tak się nie dzieje. Tymczasem restauracja "Toute Varsovie" święci triumfy. Wiola chwali się całym plikiem pochlebnych recenzji, jednak Tomasz zamiast pochwalić krytykuje ją za zbytnią rozrzutność w zarządzaniu restauracją. Szef wytyka pani menager, że wydaje krocie by być o jeden punkt w rankingu "Brzuchomówcy" przed "Bistrem u Antoniego". Darek złośliwie podpytuje Wiolę, jak to możliwe, że dopuściła do tego, by bistro Jacka ich wyprzedziło. Foryga nie pozostawia tego bez odpowiedzi. Tymczasem Beata Majchrzak odkrywa, że Ola uciekła z domu. Magda Nowak ma przedstawić kampanię reklamową dla producenta zdrowego napoju energetycznego. Od rana jest cała w nerwach. Patryk bardzo wspiera żonę, nawet podpowiada jej hasło reklamowe napoju. Po bistrze kręci się Waldek, który przywiózł ze swojego gospodarstwa różne produkty do restauracji i oczywiście podpytuje Zuzę, gdzie była z samego rana. Zuza wykręca się kłamstwem. Przed "Bistrem u Antoniego" wywiązuje się jakaś szamotanina, Jacek wychodzi sprawdzić, o co chodzi. Okazuje się, że to jego młodsza siostra Olka wykłóca się z taksówkarzem gdyż zabrakło jej na taryfę. Dziewczyna nie chce wracać do domu do rodziców i prosi brata by pozwolił jej zamieszkać razem z nim. Jacek jest przerażony, bo niby gdzie? Tu, w restauracyjnej kanciapie? Przeprowadzona jest kolejna poważna rozmowa z rodzicami, Jackiem i Olą na temat, co począć z niesforną dziewczyną Patryk zauważa, że wraz z czasopismami zabrał ze sobą notatnik Magdy. Spanikowany jedzie do jej firmy i wparowuje na spotkanie. Magda radzi sobie świetnie bez notatnika, a pojawienie się Patryka wywołuje konsternację. Nowak odkrywa, że Magda ma swojego asystenta. Patryk zaczyna odczuwać zazdrość i niepokój związany z powrotem żony do pracy. Pomiędzy Zuzą i Jackiem atmosfera zagęszcza się coraz bardziej. Dochodzi do spięcia, którego pretekstem jest sytuacja zawodowa, ale tak naprawdę chodzi o ich osobiste relacje. Jacek w końcu wyjawia Patrykowi, że przespał się z Zuzką. Nowak jest załamany. Na domiar złego wspólnicy odkrywają, że mają problem z zespołem w bistro - kelnerki są nieuczciwe, a kelner po chamsku traktuje Zuzę. Gładysz i Majchrzak odbywają pojednawcza rozmowę. Według Jacka to zły moment na prawdziwy związek. Uważa, że teraz powinni skupić się na restauracji i ratować przyjaźń. Zuzka czuje się zraniona i wreszcie mówi Jackowi, co o tym wszystkim sądzi. Majchrzak postanawia wreszcie poszukać sobie jakiegoś lokum. Wynajmuje kawalerkę i zabiera do niej Olkę. Ponieważ w "Bistrze u Antoniego" nie ma już kelnerów, Jacek przysposabia Olkę do tego fachu. Pomaga mu w tym niejaki pan Jan. W bistrze na stałe zagości też jako kelner Marcin - wnuczek pana Jana.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Jacek Majchrzak
  Wioletta Foryga
  Patryk Nowak, cukiernik, przyjaciel Jacka Majchrzaka i jego wspólnik
  Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti, konkurent Jacka Majchrzaka
  Zuza Gładysz, sous chef, przyjaciółka Jacka Majchrzaka i jego wspólniczka
  Antoni Majchrzak, mąż Janiny, syn Mariana, dziadek, Edyty i Oli
  profesor Marian Majchrzak, lekarz kardiochirurg, syn Antoniego i Janiny, ojciec Jacka, Edyty i Oli
  Magda Nowak, żona Patryka
  Beata Majchrzak, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, żona Mariana, matka Jacka, Edyty i Oli
  Ola Majchrzak, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Edyty
  Mikołaj "Miki", kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Joanna, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  pan Jan, kelner, dawny znajomy Antoniego Majchrzaka, żałobnik na jego pogrzebie
  Marcin, wnuk pana Jana, kelner w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Tomasz, właściciel restauracji "Toute Varsovie"
  Ewelina, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiona przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniona przez nią w "Warsztacie Smaku"; w napisach imię: Karolina
  Jose Errero, Kubańczyk, kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiony przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniony przez nią w "Warsztacie Smaku"
  Waldemar, rolnik we wsi Puste Many, były narzeczony i niedoszły mąż Zuzy Gładysz
  kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego"
  kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego"
  Witold, kelner w restauracji "Bistro u Antoniego"
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"
  pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Leszek, pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Jaś Nowak, syn Patryka i Magdy
  Małgosia Nowak, córka Patryka i Magdy
  Stanisław, właściciel sklepu winiarskiego, w którym zaopatrywał się m.in. Jacek Majchrzak
  dziennikarz portalu "Warszawskie Smaki" przeprowadzający wywiad z Jackiem Majchrzakiem, Patrykiem Nowakiem i Zuzą Gładysz, właścicielami restauracji "Bistro u Antoniego"
  Maciej Karnowski, szef firmy, w której pracowała Magda Nowak, żona Patryka
  elektryk, który miał naprawiać instalację elektryczną w restauracji "Bistro u Antoniego"
  barman w pubie, w którym spotkali się Jacek Majchrzak, Patryk Nowak i Zuza Gładysz
  właściciel mieszkania, które wynajęli Jacek i Ola Majchrzakowie
  taksówkarz, który przywiózł Olę Majchrzak do restauracji "Bistro u Antoniego"
  Jadwiga, recepcjonistka w firmie, w której pracowała Magda Nowak, żona Patryka
  asystent Magdy Nowak, żony Patryka
   

7

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Restauracja "Bistro u Antoniego" ma coraz więcej problemów. Jednym z nich są lokalni chuligani, którzy zaczepiają gości i pracowników. Jacek wchodzi z nimi w konfrontację, czym zyskuje ich szacunek. Ale to nie wystarcza, aby uzdrowić sytuację restauracji. Gości jest coraz mniej, bo szefowie kuchni, choć dbają o najwyższą jakość jedzenia, wciąż nie potrafią tego odpowiednio sprzedać. Zabójczo skuteczny okazuje się jednak czarny PR Wioli. Patryk wpada na pomysł odzyskania reputacji - doroczny "Festiwal Smaku", podczas którego odbywa się konkurs na "Szefa Szefów". Majchrzak jest jednak sceptyczny - nie znosi pompy i zadęcia tego typu wydarzeń, a poza tym jeszcze ma osobisty konflikt z jego głównym organizatorem - Januszem Małeckim - prezesem Polskiego Stowarzyszenia Gastronomicznego. W końcu jednak niemal w ostatniej chwili zgłasza się do konkursu. Jacek wraz z Zuzą wyruszają w podróż po okolicznych gospodarstwach w poszukiwaniu najlepszych składników do potraw, którymi planują zawojować podniebienie jury festiwalu. Kiedy udaje się w końcu zażegnać kolejną kłótnię, zaskoczona Zuza przypadkiem dowiaduje się, że to Waldek kupił należącą do niej ziemię by pomóc jej w realizacji marzeń. Zamiast wdzięczności do byłego narzeczonego dziewczyna czuje się oszukana i zmanipulowana. Kiedy rozpoczyna się "Festiwal Smaku" bardzo szybko staje się jasne, że faworytów jest tylko dwóch. Do ostatecznego starcia dochodzi podczas konkursu na "Szefa Szefów". Choć Jacek gotuje prostą potrawę z lokalnych produktów, a Darek wyszukane danie z najdroższych składników, obaj zyskują uznanie jury. Dwaj rywale idą łeb w łeb. Wiola gra jednak nieczysto i przekupuje członków jury. Jej oszustwo szybko wychodzi na jaw. I kosztuje ją bardzo dużo. Wiola na własną prośbę zwalnia się "Toute Varsovie", a Tomasz, właściciel restauracji, zgadza się na jej odejście w trybie natychmiastowym.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Jacek Majchrzak
  Wioletta Foryga
  Patryk Nowak, cukiernik, przyjaciel Jacka Majchrzaka i jego wspólnik
  Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti, konkurent Jacka Majchrzaka
  Zuza Gładysz, sous chef, przyjaciółka Jacka Majchrzaka i jego wspólniczka
  profesor Marian Majchrzak, lekarz kardiochirurg, syn Antoniego i Janiny, ojciec Jacka, Edyty i Oli
  Magda Nowak, żona Patryka
  Beata Majchrzak, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, żona Mariana, matka Jacka, Edyty i Oli
  Ola Majchrzak, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Edyty
  Justyna, "jednodniowa" opiekunka Jasia i Małgosi Nowaków, dzieci Magdy i Patryka, potem barmanka w klubie "Bauns" a następnie kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Mikołaj "Miki", kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Kinga "Łyżeczka" Włosik, blogerka kulinarna, juror w konkursie "Szef Szefów" zorganizowanego podczas "Festiwalu Smaków" a potem w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Joanna, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Zygmunt Hoffman, kucharz, dawny znajomy Antoniego Majchrzaka, juror w konkursie "Szef Szefów" zorganizowanego podczas "Festiwalu Smaków" a potem w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Damian, dj w klubie "Bauns", kolega Oli Majchrzak z liceum
  Marcin, wnuk pana Jana, kelner w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Bogdan Serafin, biznesmen, właściciel firmy "Serafin Food Company"
  Janusz Małecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Gastronomicznego, organizator "Festiwalu Smaków" i juror w konkursie "Szef Szefów"
  Tomasz, właściciel restauracji "Toute Varsovie"
  Ewelina, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiona przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniona przez nią w "Warsztacie Smaku"; w napisach imię: Karolina
  Jose Errero, Kubańczyk, kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiony przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniony przez nią w "Warsztacie Smaku"
  Waldemar, rolnik we wsi Puste Many, były narzeczony i niedoszły mąż Zuzy Gładysz
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"
  pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Leszek, pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  rolnik we wsi Puste Many, u którego w mięso oraz warzywa i owoce zaopatrywał się Jacek Majchrzak
  pani Stasia, rolniczka we wsi Puste Many, u której w mięso oraz warzywa i owoce zaopatrywał się Jacek Majchrzak
  Emil, asystent Bogdana Serafina, biznesmena, właściciela firmy "Serafin Food Company"
  Grażyna Kolińska, aktorka, juror w konkursie "Szef Szefów" zorganizowanego podczas "Festiwalu Smaków"
  Michał Kręcina, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Gastronomicznego, juror w konkursie "Szef Szefów" zorganizowanego podczas "Festiwalu Smaków"
   
   
   
  Marcin Goworek
   
  Damian Sekuła
   
  Norbert Kuźma
   
   
  gość na "Festiwalu Smaków", widz na konkursie "Szef Szefów"
  gość na "Festiwalu Smaków", widz na konkursie "Szef Szefów"
  konferansjerka prowadząca konkurs "Szef Szefów" zorganizowanego podczas "Festiwalu Smaków"

8

 • Odcinek serialu
 • 40 min

W restauracji "Bistro u Antoniego" pojawia się biznesmen Bogdan Serafin, który daje Jackowi ostatnią szansę na podjęcie z nim współpracy. Okazuje się, że jego odwiedziny nie były przypadkowe. Otóż on i Wiola Foryga zacieśniają współpracę i mają plany związane z Majchrzakiem i jego restauracją. Waldek chce wynająć szefów kuchni restauracji Jacka i proponuje im by przygotowali catering na wesele jego przyjaciół. Dla Zuzy, Jacka i Patryka to szansa na podreperowanie finansów restauracji. Majchrzak ratuje dobre imię restauracji, przepraszając wpływową kulinarną blogerkę "Łyżeczkę" i zaprasza ją w weekend na lody. Ekipa restauracji "Bistor u Antoniego" pracuje na weselu. Przyjęcie odbywa się w Pustych Manach, rodzinnych stronach Zuzy i Waldka, wśród ich przyjaciół z dzieciństwa, którzy kibicują im by wreszcie byli razem. Przed zamkniętym na czas wesela bistrem pojawia się "Łyżeczka". Ola, zrobiona na bóstwo, idzie na spotkanie z DJ-em, w którym się podkochuje. Dziewczyna stara się jak może żeby oczarować Damiana. Chce mu zaimponować swoją znajomością hip-hopu, ale zostaje wciągnięta z ekipą Damiana na scenę i niestety wychodzi na jaw, że o freestylu ma nikłe pojęcie. Ola nie dość, że upokorzona, to poznaje prawdziwą twarz DJ-a. Nakrywa go na całowaniu się z inną dziewczyną. Ola wraca do domu ze złamanym sercem nienawidząc wszystkich mężczyzn. Romantyczna atmosfera wesela udziela się nawet kucharskiej ekipie "Bistro u Antoniego". Jacek przyznaje się Patrykowi, że jest zakochany w Zuzie. Jednocześnie ma mnóstwo argumentów przeciwko ich związkowi. Przede wszystkim czuje, że nie ma prawa psuć jej relacji z Waldkiem. Majchrzakowi wydaje się, że Zuza i Waldek wciąż mają szansę być razem szczęśliwi, dlatego celowo chce się usunąć im z drogi. Tymczasem dla Waldka wesele to doskonała okazja do zbliżenia się do Zuzy. Wspólny taniec, wspomnienia z dzieciństwa, spacer do dawnych ukochanych miejsc. Chłopak walczy na oczepinach o muchę, gdy Zuza łapie welon. W końcu mówi, że będzie na nią czekał, bo ją kocha. Zuza i Waldek całują się. Jacek patrzy na dziewczynę coraz bardziej zbliżającą się do Waldka i nagle… traci smak! Dzieje się to przez chwilę, ale to pierwszy niepokojący symptom. Po skończonym weselu ekipa wraca do Warszawy. Poza Zuzą, która zostaje w Pustych Manach. Waldek idzie za ciosem i mówi Zuzie, że chce jasnej sytuacji - albo są oficjalnie razem albo rozstają się. Miki odprowadzając Asię do domu poznaje jej tajemnicę. Joanna jest sama, mąż ją zostawił pół roku wcześniej. Zuzą targają wątpliwości, czy Waldek to na pewno dobry wybór. Dziewczyna pojawia się w restauracji, ale Jacek trzyma ją na dystans. W tej sytuacji Zuza podejmuje decyzję - wybiera Waldka! Tymczasem Wiola rozsiewa w branży plotki o trudnej sytuacji "Bistro u Antoniego". Nagle w restauracji pojawiają się dostawcy z żądaniem natychmiastowej spłaty zaległości. Jacek oddaje im cały utarg z wesela i szefowie kuchni znowu zostają bez grosza. Foryga znowu osiąga swój cel, a Jacek jest coraz bliższy pójścia na kompromis by ratować restaurację. Patryk zatrudnia Justynę - nianię, o którą była zazdrosna jego żona, jako kelnerkę. A Majchrzak wchodzi w spółkę z Serafinem, który dofinansuje restaurację, ale w zamian wprowadza swojego menedżera - Wiolę! Foryga zaczyna wdrażać plan naprawczy restauracji. "Bistro u Antoniego" przechodzi tzw. rebranding. Zmienia się nazwa, menu, grupa docelowa klientów. Załoga nie ma wyjścia - musi jej zaufać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Jacek Majchrzak
  Wioletta Foryga
  Patryk Nowak, cukiernik, przyjaciel Jacka Majchrzaka i jego wspólnik
  Zuza Gładysz, sous chef, przyjaciółka Jacka Majchrzaka i jego wspólniczka
  Antoni Majchrzak, mąż Janiny, syn Mariana, dziadek, Edyty i Oli
  Magda Nowak, żona Patryka
  Ola Majchrzak, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Edyty
  Justyna, "jednodniowa" opiekunka Jasia i Małgosi Nowaków, dzieci Magdy i Patryka, potem barmanka w klubie "Bauns" a następnie kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Filip Antonowicz
  raper w klubie "Bauns", kolega dj'a Damiana
  Mikołaj "Miki", kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Kinga "Łyżeczka" Włosik, blogerka kulinarna, juror w konkursie "Szef Szefów" zorganizowanego podczas "Festiwalu Smaków" a potem w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Joanna, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  kumpel Damiana, dj'a w klubie "Bauns"
  ojciec Pameli, panny młodej na weselu we wsi Puste Many
  konferansjer prowadzący bitwę raperów w klubie "Bauns"
  Damian, dj w klubie "Bauns", kolega Oli Majchrzak z liceum
  Albert, wokalista śpiewający na weselu Pameli i Szymona we wsi Puste Many
  Marcin, wnuk pana Jana, kelner w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Bogdan Serafin, biznesmen, właściciel firmy "Serafin Food Company"
  kumpel Damiana, dj'a w klubie "Bauns"
  Mateusz "Skajsdelimit" Wilkoń
  raper w klubie "Bauns", kolega dj'a Damiana
  Waldemar, rolnik we wsi Puste Many, były narzeczony i niedoszły mąż Zuzy Gładysz
  Doti, gość na weselu Pameli i Szymona we wsi Puste Many
  pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Leszek, pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  żona Leszka, pijaczka przed siedzibą restauracji "Bistro u Antoniego"
  Marek, dostawca towaru do restauracji "Bistro u Antoniego"; w napisach występuje dwukrotnie
  Pamela, żona Szymona, panna młoda na weselu we wsi Puste Many
  Szymon, mąż Pameli, pan młody na weselu we wsi Puste Many
  Benek Brach
   
  gość w klubie "Bauns" zaczepiający Olę Majchrzak
  Stanisław, właściciel sklepu winiarskiego, w którym zaopatrywał się m.in. Jacek Majchrzak
  chłopiec pod siedzibą restauracji "Bistro u Antoniego"
  chłopiec pod siedzibą restauracji "Bistro u Antoniego"
  Małgosia Nowak, córka Patryka i Magdy
  Jaś Nowak, syn Patryka i Magdy
  chłopiec pod siedzibą restauracji "Bistro u Antoniego"
  chłopiec pod siedzibą restauracji "Bistro u Antoniego"
  zespół grający na weselu Pameli i Szymona we wsi Puste Many

9

 • Odcinek serialu
 • 43 min

Po rebrandingu restauracji "Bistro u Antoniego" Wiola zabiera się za Jacka i tworzy z niego gwiazdę mediów. Foryga załatwia Majchrzakowi występ w porannym show, ale ku jej rozczarowaniu Jacek nie dość, że czuje się źle w otoczeniu celebrytów i różnych "kobiet z brodą", to w dodatku więcej mówi na wizji o dawnym "Bistro u Antoniego" niż o nowym "Warsztacie Smaku". Majchrzak jest przybity nowymi obowiązkami oraz wściekły na Wiolkę, która próbuje rządzić także w jego kuchni - chce m.in. zwolnić z pracy Mikiego. Tymczasem jest jeden, duży plus występu Jacka w telewizji - minister Kopiniak widział program i każe się zaprosić Marianowi Majchrzakowi, ojcu Jacka, do "Warsztatu Smaku". Profesor pojawia się w restauracji wraz z żoną. Jacek po raz pierwszy widzi w oczach taty coś jakby satysfakcję i dumę z osiągnięć syna. Waldek nie może zrozumieć, dlaczego w jego towarzystwie Jacek i Zuza są jacyś tacy dziwni, małomówni. Chłopak podejrzewa, że przestali się wzajemnie lubić i przy ognisku nad Wisłą prosi ich o pogodzenie się. Jacek ma także problem z Olą, która po historii z Damianem stała się jeszcze bardziej zamknięta i nie bardzo chce z nim rozmawiać. Tymczasem Patryk i Magda, zagonieni zawodowo małżonkowie, mają dla siebie coraz mniej czasu. Patryk chce to zmienić i umawia się z Magdą na nocną imprezę. Niestety, ona dostaje w pracy kolejne zadanie i nie jest w stanie bawić się z mężem, który robi się coraz bardziej sfrustrowany ich małżeńskim pożyciem. Dostrzega to Justyna, nowa kelnerka, która zaczyna podrywać Patryka. Nowak na razie nie pozwala jej na zbyt wiele, ale wydaje się zainteresowany małym skokiem w bok. Wiola załatwia Jackowi profesjonalną sesję zdjęciową do prestiżowego magazynu branżowego. Majchrzak poddaje się temu dyktatowi, choć widać, że kostium celebryty bardzo go uwiera. A najgorsze jest to, że za moment czeka go być może udział w "Bitwie na smaki", a przecież on stracił swój smak.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Jacek Majchrzak
  Wioletta Foryga
  Patryk Nowak, cukiernik, przyjaciel Jacka Majchrzaka i jego wspólnik
  Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti, konkurent Jacka Majchrzaka
  Zuza Gładysz, sous chef, przyjaciółka Jacka Majchrzaka i jego wspólniczka
  Antoni Majchrzak, mąż Janiny, syn Mariana, dziadek, Edyty i Oli; nazwisko aktora pojawia się w napisach odcinka, w rzeczywistości jednak w nim nie wystąpił
  profesor Marian Majchrzak, lekarz kardiochirurg, syn Antoniego i Janiny, ojciec Jacka, Edyty i Oli
  Magda Nowak, żona Patryka
  Janina Majchrzak, żona Antoniego, matka Mariana, babcia Jacka, Edyty i Oli
  Beata Majchrzak, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, żona Mariana, matka Jacka, Edyty i Oli
  Ola Majchrzak, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Edyty
  Justyna, "jednodniowa" opiekunka Jasia i Małgosi Nowaków, dzieci Magdy i Patryka, potem barmanka w klubie "Bauns" a następnie kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Mikołaj "Miki", kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Iksińska, dziennikarka w gmachu Telewizji TVN
  Joanna, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Marcin, wnuk pana Jana, kelner w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Bogdan Serafin, biznesmen, właściciel firmy "Serafin Food Company"
  występuje w roli samego siebie, dziennikarza i prezentera telewizyjnego prowadzącego program "Dzień Dobry TVN", w którym udział wzięli Jacek Majchrzak i Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti
  występuje w roli samej siebie, dziennikarki i prezenterki telewizyjnej prowadzącej program "Dzień Dobry TVN", w którym udział wzięli Jacek Majchrzak i Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti
  Waldemar, rolnik we wsi Puste Many, były narzeczony i niedoszły mąż Zuzy Gładysz
  Leszek, pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  żona Leszka, pijaczka przed siedzibą restauracji "Bistro u Antoniego"
  Małgosia Nowak, córka Patryka i Magdy
  Jaś Nowak, syn Patryka i Magdy
  żona ministra Stefana Kopiniaka, znajomego profesora Mariana Majchrzaka
  fanka Jacka Majchrzaka
  fotograf realizujący sesję zdjęciową Jacka Majchrzaka
  Małgorzata, charakteryzatorka podczas sesji zdjęciowej Jacka Majchrzaka
  barman w pubie, w którym Jacek Majchrzak spotkał się Waldemarem, rolnikiem we wsi Puste Many, byłym narzeczonym i niedoszłym mężem Zuzy Gładysz, a potem z Dariuszem Zimolągiem vel Dario Borettim
   
  lekarz laryngolog badający Jacka Majchrzaka, u którego doszło do utraty smaku
  pracownica produkcji programu "Dzień Dobry TVN"
  iluzjonista kręcący kostką Rubika, gość programu "Dzień Dobry TVN"
  minister Stefan Kopiniak, znajomy profesora Mariana Majchrzaka
  Maciej Karnowski, szef firmy, w której pracowała Magda Nowak, żona Patryka

10

 • Odcinek serialu
 • 43 min

Na osiemnastce Oli dochodzi do kolejnych rodzinnych spięć, Marian tradycyjnie nie może się powstrzymać od kąśliwych uwag pod adresem córki i jej braku apetytu. Przy okazji dostaje się też Jackowi, który miał zająć się opieką nad siostrą, ale teraz pochłaniają jego czas obowiązki kulinarnego celebryty. Profesor Majchrzak nie zdaje sobie sprawy, że Jacek przeżywa osobisty dramat, jakim jest utrata smaku. Co gorsza, lekarze są bezradni, nie potrafią podać przyczyny takiego stanu rzeczy. A przecież dla kucharza to najgorszy z możliwych dramatów - stracić smak! Jeśli to wyjdzie na jaw to Majchrzak straci reputację. Jacek decyduje się pogodzić Zuzę i Waldka. Podstępem sprowadza ich nad Wisłę, przeprasza, że tak namieszał w ich życiu i niechcący zniszczył coś pięknego i wartościowego, ale wierzy, że nie jest za późno, by to naprawić. Zuza z Waldkiem nie do końca są przekonani czy nie jest za późno, ale ostatecznie dziewczyna daje szanse sobie i ex-narzeczonemu. Patryk pijany ze szczęścia po wygranej "Polonii" próbuje wprowadzić Magdę w romantyczno-erotyczny nastrój, ale ona znowu wymawia się pracą i z amorów nici. Nowak przychodzi do pracy w minorowym nastroju. To poddany grunt dla Justyny, która nie skąpi Patrykowi ani czasu ani komplementów. Zuza i Jacek pracują w kuchni próbując maskować przed resztą ekipy brak smaku Majchrzaka. De facto teraz to Zuza jest szefem kuchni. Ale sekretu nie da się utrzymywać w nieskończoność, zwłaszcza, że Wiola zagrzewa ich do walki przed "Bitwą na smaki". Jacek mówi o swoim problemie Wioli, która, z początku przerażona, postanawia nie poddawać się. Do udziału w "Bitwie na samki" przygotowuje się też Dario Boretti. Mimo że jest on w świetnej formie to Tomasz ma poważne obawy czy Darek zdoła pokonać Jacka w konkursie na rozróżnianie smaku i postanawia zadziałać u producentów programu.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Jacek Majchrzak
  Wioletta Foryga
  Patryk Nowak, cukiernik, przyjaciel Jacka Majchrzaka i jego wspólnik
  Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti, konkurent Jacka Majchrzaka
  Zuza Gładysz, sous chef, przyjaciółka Jacka Majchrzaka i jego wspólniczka
  profesor Marian Majchrzak, lekarz kardiochirurg, syn Antoniego i Janiny, ojciec Jacka, Edyty i Oli
  Edyta Majchrzak-Nowacka, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Oli
  Magda Nowak, żona Patryka
  Janina Majchrzak, żona Antoniego, matka Mariana, babcia Jacka, Edyty i Oli
  Beata Majchrzak, lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, żona Mariana, matka Jacka, Edyty i Oli
  Ola Majchrzak, córka Mariana i Beaty, siostra Jacka i Edyty
  Justyna, "jednodniowa" opiekunka Jasia i Małgosi Nowaków, dzieci Magdy i Patryka, potem barmanka w klubie "Bauns" a następnie kelnerka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Mikołaj "Miki", kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  prezenter prowadzący program telewizyjny "Bitwa na smaki"
  Kinga "Łyżeczka" Włosik, blogerka kulinarna, juror w konkursie "Szef Szefów" zorganizowanego podczas "Festiwalu Smaków" a potem w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Joanna, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Zygmunt Hoffman, kucharz, dawny znajomy Antoniego Majchrzaka, juror w konkursie "Szef Szefów" zorganizowanego podczas "Festiwalu Smaków" a potem w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Bartek Nowacki, mąż Edyty Majchrzak-Nowackiej, córki Mariana i Beaty, siostry Jacka i Oli
  Jeremi "Brzuchomówca" Gulczyński, krytyk kulinarny, juror w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Marcin, wnuk pana Jana, kelner w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Waldemar, rolnik we wsi Puste Many, były narzeczony i niedoszły mąż Zuzy Gładysz
  Tomasz, właściciel restauracji "Toute Varsovie"
  pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Leszek, pijaczek przed siedzibą restauracji "Bisto u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Małgosia Nowak, córka Patryka i Magdy
  Jaś Nowak, syn Patryka i Magdy
  Maciej Karnowski, szef firmy, w której pracowała Magda Nowak, żona Patryka
  lekarz dentysta, specjalista chorób jamy ustnej, badający Jacka Majchrzaka, u którego doszło do utraty smaku
   
  reporter telewizyjny rozmawiający z Jackiem Majchrzakiem przed nagraniem programu telewizyjnego "Bitwa na smaki"
  menager w restauracji "Toute Varsovie", następca Wioli Forygi na tym stanowisku
  kucharz w restauracji "Toute Varsovie"
  sous chef w krakowskiej restauracji biorący udział w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Ewelina, kucharka w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiona przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniona przez nią w "Warsztacie Smaku"; w napisach imię: Karolina
  dziennikarz rozmawiający z Jackiem Majchrzakiem przed nagraniem programu telewizyjnego "Bitwa na smaki"
  barman w pubie, w którym Jacek Majchrzak spotkał się Waldemarem, rolnikiem we wsi Puste Many, byłym narzeczonym i niedoszłym mężem Zuzy Gładysz, a potem z Dariuszem Zimolągiem vel Dario Borettim
  hostessa na planie programu telewizyjnego "Bitwa na smaki"
  producent programu telewizyjnego "Bitwa na smaki"
  producentka programu telewizyjnego "Bitwa na smaki"
  Mieczysław, pracownik ochrony w hali zdjęciowej, w której realizowany był program telewizyjny "Bitwa na smaki"
  Arseni, szef kuchni krakowskiej restauracji biorący udział w programie telewizyjnym "Bitwa na smaki"
  Karolina Barszczewska, właścicielka hotelu "Rusałka" nad Zegrzem, przyjaciółka Kingi "Łyżeczki" Włosik, blogerki kulinarnej
  Sonia, żona Mikołaja "Mikiego", kucharza w restauracji "Bistro u Antoniego" przemianowanej na "Warsztat Smaku"
  Jose Errero, Kubańczyk, kucharz w restauracji "Bistro u Antoniego" podkupiony przez Wiolettę Forygę do restauracji "Toute Varsovie" a potem zatrudniony przez nią w "Warsztacie Smaku"; nie występuje w napisach
2024.06.06 03:06:23
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.