Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KTO ZA?

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Premiera:
  1980. 12. 28
 • 7 odcinków x ok. 15 min

  Lokacje: Warszawa, Iwiczna, Konstancin-Jeziorna, Rynia, Piaseczno, Świder.

Andrzej, młody inżynier pracujący na wielkiej przemysłowej budowie, zostaje dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Oficjalnym powodem jest rzekome pobicie przez niego kierowcy ciężarówki. Rzeczywistym powodem zaś jest "odkrycie" przez Andrzeja faktu utajonego zasypywania nadwyżki materiałów budowlanych o znacznej wartości. Dyrekcja korzysta z okazji, aby pozbyć się niewygodnego pracownika. Zwolnienie wymaga akceptacji rady zakładowej, która staje po stronie dyrekcji, chociaż poszczególni członkowie rady prywatnie popierają stanowisko Andrzeja. Akcja toczy się w drugiej połowie lipca 1980 roku. Na budowie, jak i w całym kraju, narastają gwałtowne nastroje niezadowolenia i protestu. Być może Andrzej znajdzie prawdziwych sojuszników.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KTO ZA ?
Opowiadanie
AutorJanusz Przymanowski
Opowiadanie pierwotnie ukazało się w wydawnictwie MAW w 1978, następnie w tomie "Siedem powieści" (Warszawa: KAW 1988).

MICHAŚ

 • Odcinek serialu

KAZIMIERZ

 • Odcinek serialu

WOJTEK

 • Odcinek serialu

JANEK

 • Odcinek serialu

RYSZARD

 • Odcinek serialu

HELENA

 • Odcinek serialu
2021.01.14 00:07:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency