Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LAUREAT

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Premiera:
  1980. 09. 30
 • Barwny, 51 min

W domu profesora Borusiewicza trwają przygotowania do wielkiej uroczystości w związku z wręczeniem profesorowi wysokiego odznaczenia państwowego. Uroczystość ta ma być okazją do serdecznego spotkania całej rodziny. lstotnie, następują serdeczne wzajemne powitania schodzących się członków rodziny i toczą się przyjazne rozmowy. Jednakże z upływem godzin, gdy wszyscy zebrani czekają na profesora, który odbiera odznaczenie w ministerstwie - jak i w miarę spożywanych napojów alkoholowych dochodzi do odsłonięcia prawdziwego oblicza i intencji przybyłych gości. Dochodzi wreszcie do bijatyki i piekielnej awantury, która ujawnia wszystkie żale, pretensje, zawiści i kompleksy nabrzmiałe od lat w rodzinie i dotychczas szczelnie chowane pod maską rodzinnej serdeczności. Skłóceni goście rozjeżdżają się wszyscy, zanim profesor zdążył wrócić do domu. To kliniczne studium rozpadu rodziny kończy się obrazem pustego domu, w którym żona ogląda w telewizorze wywiad z profesorem i słyszy słowa męża: "Wszystko, co osiągnąłem, zawdzięczam mojej zgodnej i serdecznej rodzinie".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:42:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman