Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OFFICE FOR MONUMENT CONSTRUCTION

 • Tytuł polski: BIURO BUDOWY POMNIKA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  2016
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 70 min

Historia niewielkiej grupy ludzi pochodzących z miasta, które przestało istnieć. Zmuszeni do przeprowadzki, bohaterowie nieporadnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wśród nich jest sprzedawczyni biletów. Kobieta zaniedbuje swoje obowiązki zawodowe i życie osobiste, bez reszty oddając się nietypowej pasji jaką jest zbieranie zębów w ten sposób wypełniając pustkę w swoim życiu i próbując zbudować nową reprezentację ludzi, którzy pochodzą z nieistniejącego miejsca.
Kolekcja zębów, na początku chaotyczna i gromadzona bez określonej koncepcji, z czasem staje się przemyślanym zbiorem obiektów archiwizowanych i przechowywanych według wypracowanych przez bohaterkę metod, które przypominają metody pracy muzealników. Z czasem kolekcjonerka uświadamia sobie, że jej zbiory to symboliczny kapitał, którym, jak za pomocą tytułowego pomnika, można sterować emocjami innych ludzi. Nieznaczna na początku kolekcja staje się w ten sposób potencjalnym narzędziem władzy.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Gdynia (Festiwal Filmowy)-Złoty Pazur, Nagroda konkursu "Inne Spojrzenie"
2017.02.11 08:49:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski