Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ELITA BODYGUARDÓW

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 10 odcinków x ok. 45 min

Współczesny świat jest pełen zagrożeń. Terroryzm. Walki karteli narkotykowych. Porwania dla okupu. Żeby stawić czoła zagrożeniu, potrzebne są ogromne rzesze świetnie wyszkolonych ludzi: żołnierzy, policjantów, agentów służb specjalnych. Coraz częściej ich zadania przejmują prywatne firmy ochroniarskie.
Serial "Elita bodyguardów" przedstawia historie bodyguardów, którzy codziennie stają twarzą w twarz ze śmiercią. Ludzi, którzy ryzykują życie, by chronić światowe gwiazdy, zabezpieczają konwoje i odpierają ataki piratów.
Seria odkrywa tajniki morderczego szkolenia dla przyszłych ochroniarzy w Europejskiej Akademii Ochrony we Włościejewkach - największej instytucji w Europie kształcącej profesjonalnych bodyguardów. Pokazuje ból, pot i adrenalinę, która tym szkoleniom towarzyszy. Odsłania motywację ludzi, którzy decydują się rozpocząć pracę w jednym z najbardziej ryzykownych zawodów na świecie. Twórcy serialu towarzyszą doświadczonym bodyguardom oraz żółtodziobom stawiającym w zawodzie pierwsze kroki podczas misji w krajach, gdzie śmierć kryje się za każdym rogiem. Docierają tam, gdzie nikt inny nie odważył się pojechać. Ujawniają największe tajemnice niebezpiecznej pracy elitarnych bodyguardów.

Odcinek 1: W pierwszym odcinku widzowie poznają siedzibę Europejskiej Akademii Ochrony we Włościejewkach. To największy na Starym Kontynencie ośrodek szkoleniowy dla bodyguardów. Założycielem Akademii jest Andrzej Bryl alias "Doktor" - ekspert militarny, mistrz sztuk walki i doktor socjologii. Ponad trzydzieści lat służył jako bodyguard i prywatny kontraktor wojskowy w krajach wysokiego ryzyka. Widzowie poznają kadrę instruktorską Akademii podczas pracy z kadetami. "Rapid", Bill czy "Wir" to weterani konfliktów zbrojnych, byli członkowie służb specjalnych i bodyguardzi z kilkudziesięcioma misjami na koncie. W drugiej części odcinka "Doktor" rusza na niebezpieczną misję do północnego Iraku, gdzie prowadzi szkolenia dla Kurdów walczących z terrorystami z Państwa Islamskiego.
Odcinek 2: Kandydaci na elitarnych bodyguardów: Remco - pilot jumbo-jetów, oraz Grzegorz - na co dzień zapewniający ochronę najważniejszym politykom w Polsce, są w trakcie elitarnego szkolenia dla desygnowanych strzelców wyborowych. To jedna ze specjalizacji, które można zdobyć we Włościejewkach. Widzowie towarzyszą kadetom podczas kursów i egzaminów. Dokładniej poznają "Rapida" i "Magica". "Rapid" to szef instruktorów, poliglota i jeden z najszybszych strzelców świata. Odbył ponad pięćdziesiąt misji ochrony w krajach wysokiego ryzyka. Instruktor "Magic" jest jednym z najlepszych rusznikarzy i strzelców w Polsce. W drugiej części odcinka "Rapid" jedzie na misję do Paragwaju. W słynącym z wysokiej przestępczości kraju ochrania bogatego biznesmena.
Odcinek 3: Pochodzący z Dąbrowy Górniczej Marcin - zwany "Zibi" - pragnie zostać operatorem ochrony morskiej, czyli bodyguardem chroniącym statki przed atakami piratów. Piraci dwudziestego pierwszego wieku nie noszą przepaski na oku ani papugi na ramieniu. Są wyposażeni w nawigację Akademia jest jednym z trzech miejsc na świecie, gdzie kompleksowo kształci się walczących z nimi oficerów. Widzowie śledzą drogę "Zibiego" - podczas morderczego szkolenia we Włościejewkach, na wodach Morza Bałtyckiego oraz w trakcie rzeczywistej misji na statku płynącym przez morza Wschodniej Afryki. Są to akweny stale nękane przez somalijskich piratów.
Odcinek 4: W Akademii szkolenia prowadzą międzynarodowi instruktorzy. Jednym z nich jest Cypryjczyk Stelios - były komandos i oficer oddziałów specjalnych cypryjskiej policji. We Włościejewkach szkoli agentów, którzy w przyszłości będą pracować w krajach wysokiego ryzyka jako prywatni kontraktorzy wojskowi. W odcinku widzowie poznają tajniki kursu zawierającego techniki i procedury na co dzień wykorzystywane przez najpotężniejsze służby specjalne świata: amerykańską Secret Service, rosyjską FSB oraz izraelski Shin-Bet. W drugiej części Stelios rusza na Cypr, gdzie ma rodzinę oraz prowadzi agencję ochrony. Widzowie towarzyszą mu w domu oraz w pracy - gdy ochrania sławnego piłkarza i gwiazdy cypryjskiej muzyki.
Odcinek 5: Piotr jest jednym z najbardziej rozchwytywanych ochroniarzy w Polsce. Zabezpieczał najważniejsze osoby na świecie. W branży bodyguardów znany jest jako "Tymina". Przyjeżdża do Akademii, by odbyć kurs dla kontraktorów wojskowych. Widzowie poznają od kuchni zaawansowane treningi strzeleckie, prowadzenie ochrony oraz organizację konwoju w strefie wojny. Towarzyszą "Tyminie" podczas specjalistycznych szkoleń, a w drugiej części - w Poznaniu: w domu, na sali treningowej oraz w czasie codziennej pracy, gdy ochrania klientkę. Poznają realia pracy człowieka, który każdego dnia wychodzi z domu ze świadomością, że być może będzie musiał własną piersią zasłonić klienta przed pociskiem lub nożem.
Odcinek 6: Instruktorzy Akademii "Rapid" i Keyson lecą do Paragwaju szkolić bodyguardów. Brazylijczyk Keyson to legenda branży. Przez kilkanaście lat służył w jednostkach specjalnych. Jest doradcą rządu brazylijskiego ds. bezpieczeństwa. Ameryka Łacińska to region o największej przestępczości na świecie. Morderstwa, wymuszenia, uprowadzenia, kradzieże i przemyt są codziennością. Potem Keyson i Rapid ruszają do Brazylii, by w Rio de Janerio ochraniać klienta. Na ulicach Rio od kul codziennie giną cztery osoby i dochodzi do dwustu trzydziestu napadów i kradzieży. Gangi masowo porywają przedstawicieli klasy średniej. Ochroniarze odwiedzają też jednostkę BOPE - najbardziej bezwzględny i skuteczny oddział specjalny brazylijskiej policji.
Odcinek 7: W powszechnym mniemaniu branża ochrony to typowo męski biznes. Tymczasem na świecie działają setki firm zatrudniających także kobiety. Są świetnie wyszkolone i sprawdzają się tam, gdzie mężczyźni nie mogą sobie poradzić, na przykład z powodów kulturowych. Angelika jest w zawodzie od dziesięciu lat. Była szeregowym ochroniarzem, potem detektywem sklepowym. Uczestniczy w organizowanych w Akademii kursach, by zostać agentem ochrony osobistej. Widzowie poznają też inne kobiety-bodyguardów. W drugiej części Angelika jedzie do Stambułu na swoją pierwszą w życiu misję. Musi zabezpieczyć klientkę w obcym kulturowo mieście. Mieście, w którym niemal każdego miesiąca dochodzi do krwawych zamachów bombowych.
Odcinek 8: Bartek na stałe mieszka w Anglii. Od wielu lat prowadzi tam szkołę krav magi - izraelskiego systemu samoobrony i walki wręcz. Przybył do Włościejewek, by zostać agentem ochrony osobistej. Podczas kolejnych kursów zrobił tak duże postępy, że twórcy Akademii zaproponowali mu pracę instruktora. Widzowie towarzyszą Bartkowi od pierwszych dni, kiedy tylko marzył o elicie bodyguardów aż do momentu, w którym sam szkoli przyszłych ochroniarzy. Poznają opracowany przez niego unikalny kurs łączący strzelanie z pistoletów i karabinków. Odwiedzają z nim sale treningowe w których uczy krav magi. Odcinek przybliża też sylwetki innych instruktorów Akademii: Chorwata Saszy, "Magica", "Rapida".
Odcinek 9: Do kursu dla agentów ochrony osobistej szykuje się grupa Francuzów. Szkolenie prowadzi Cedric - były oficer służb specjalnych, a obecnie - jeden z najbardziej renomowanych bodyguardów we Francji. Kursanci zaczynają od podstaw: etyki i ubioru agenta ochrony czy zasad komunikacji radiowej. Następnie poznają procedury działania przy próbie ataku na VIP-a, uczą się organizować piesze formacje ochronne, wreszcie - doskonalą technikę strzelania specjalnego przy użyciu pistoletów i pistoletów maszynowych. Razem z Cedrikiem studentów szkoli Rudi - doświadczony ochroniarz, były policjant. W drugiej części "Rapid", Cedric i Rudi lecą na Lazurowe Wybrzeże chronić gwiazdę na Festiwalu Filmowym w Cannes.
Odcinek 10: "Rapid" rusza do Kolumbii, by szkolić policjantów. Jednostki specjalne tamtejszej policji od lat toczą krwawą wojnę z kartelami. Handel narkotykami i bronią, wymuszenia i porwania to w Kolumbii codzienność. Ponadto, przypomnienie wydarzeń, które widzowie śledzili w trakcie serii. W odcinku pojawiają się główni bohaterowie: założyciel Akademii Andrzej Bryl i szef instruktorów - "Rapid", oraz pozostała kadra instruktorska pracująca we Włościejewkach: "Magic", Bill czy Stelios. Krótkie przypomnienie niebezpiecznych misji w Paragwaju, Brazylii czy Iraku oraz historii kursantów: "Zibiego", "Tyminy" czy Angeliki. Widzowie poznają też Bartka - dyrektora zarządzającego Akademii. To postać niezmiernie ważna dla instytucji, choć przebywająca zwykle na drugim planie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:41:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego