Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WEJŚCIE W NURT

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1978. 06. 23
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 47 min

  Lokacje: Warszawa (Dworzec Centralny).

Bohaterami filmu są trzydziestoparoletnia nauczycielka Anna i jej mąż Marek, inżynier. Marek zwierza się, że jego szef wciąga go w akcję "wykańczającą" starego i cenionego inżyniera i że musi on, w imię własnych interesów, poprzeć szefa. Nie pomagają perswazje Anny, nie pomaga również jej rozmowa z dyrektorem zakładu Marka. Anna także znajduje sie w trudnej sytuacji - odmawia dyrektorowi szkoły poparcia uczennicy, która przyszła do niej z fałszywym donosem na kolegę i z którą nie chciała rozmawiać. Uczennica ta poszła ze skargą na nauczycielkę do dyrektora, a ponieważ jest córką miejscowego działacza... Anna widzi, że pogoń za sukcesem i własne dobro są dla wielu ludzi ważniejsze niż wszelkie prawa natury moralnej. Tego nie potrafi akceptować.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 00:32:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego