Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIANIA W WIELKIM MIEŚCIE

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Premiera:
  2017. 03. 07
 • Barwny, 12 odcinków x ok. 44 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się w pażdzierniku 2016.
  Lokacje: Warszawa i okolice, Gdynia (plaża i molo w Orłowie).

  Emisja: 7 marca - 23 maja 2017.

Serial "Niania w wielkim mieście" to historia Dany Mazurek, młodej, ambitnej dziewczyny z prowincjonalnej Nowej Słupi, miasteczka w Górach Świętokrzyskich, absolwentki psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, której niezrealizowane marzenia o idealnej pracy kończą się zupełnie nowym pomysłem na życie. Dana przyjeżdża do stolicy, gdzie bez rodzinnego zaplecza i koneksji bezskutecznie próbuje znaleźć dającą jej satysfakcję pracę. Los jednak rzuca jej koło ratunkowe i w końcu dziewczyna zatrudnia się, jako niania do wynajęcia w elitarnej agencji opiekunek do dzieci "Nianie na zawołanie". Jej szefem jest Monika Rychter, kobieta z charakterem i tajemniczą przeszłością. Jej partnerem jest Jacek Zaremba, genialny psycholog dziecięcy i przy okazji bardzo przystojny mężczyzna. Spodoba się on także Danie, która poprzez bliską z nim znajomość będzie chciała uwolnić się od toksycznej relacji z fotografem Mariuszem. Na horyzoncie pojawi się także pewien były ratownik medyczny a obecnie opiekun dzieci Kuba, równie atrakcyjny jak Jacek, który pragnie czegoś więcej niż tylko przyjaźni. Romanse, toksyczne związki, trudne przyjaźnie poddawane wielu próbom oraz troski i kłopoty wynikające z opieki nad dziećmi - to wszystko znajdzie się w tej opowieści. Dana będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze swoimi problemami, ale i z zazdrością konkurencji, kłopotami zdrowotnymi, odpowiedzialnością za siebie i oddanymi pod jej opiekę dziećmi oraz… ich rodzicami. Jako niania wynajmowana przez różne rodziny trafia w samo serce ich problemów i wbrew początkowym obawom okazuje się, że ma wybitny talent pedagogiczny, serce do dzieci i umiejętność rozwiązywania pozornie nierozwiązywalnych spraw. I tak praca niani, która miała być chwilowym zajęciem przynosi jej nie tylko satysfakcję, ale i rozliczne przygody. Pojawiają się jednak i życiowe kłopoty i niepowodzenia do rozwiązania których powoli dojrzewa - konflikt rodzinny, kalectwo małego brata i własną w tym winę. W trudnych chwilach, gdy nadciągają czarne chmury, Dana zawsze może liczyć na swoją najlepszą przyjaciółkę Ewę, która zawsze ją wspiera i wyciąga z rozlicznych tarapatów, także finansowych. Będzie więc dużo emocji, uśmiechu i refleksji. [Na podstawie materiałów Telewizji Polsat opracował Robert Kufel]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Dana Mazurek spędza noc z Jackiem Zarembą w jego opustoszałym, przed wylotem do Nowego Jorku, mieszkaniu. Dziewczyna jest na siebie wściekła, bo pierwszy raz pozwoliła zaciągnąć się do łóżka facetowi przypadkowo poznanemu na koncercie. Speszona wybiega. Nie chce podać Jackowi swojego numeru telefonu, bo nie wierzy w związki na odległość. Nie wierzy już w żadne związki. Tymczasem musi jakoś zarabiać na życie i z braku lepszych ofert reklamuje na ulicy wyroby piekarnicze. Gdy w kawałku chleba znajduje wielki gwóźdź idzie do szefa i urządza mu awanturę. Ten jednak twierdzi, że dziewczyna nie wywiązuje się z umowy i zwalnia ją z pracy. Załamana i wściekła Dana czekając na autobus zauważa małego samotnego i zrozpaczonego chłopca, któremu nie udało się wsiąść do pojazdu, a jego opiekunka tego nie zauważyła. Dana uspokaja chłopca i postanawia poczekać razem z nim na jego rodziców. Nikt się jednak nie zjawia. Dana zabiera, więc dziecko na policję. Chłopiec pamięta tylko, że jego rodzina mieszka chwilowo w hotelu. W tym samym czasie Lilka, opiekunka do dzieci wynajęta do opieki nad rodzeństwem, uświadamia sobie, że… zgubiła powierzonego jej opiece chłopca Leona. Tymczasem Dana wychodzi ze swoim podopiecznym z komisariatu policji, by odnaleźć hotel, w którym zatrzymał się Leon ze swoją rodziną. Chłopiec rozpoznaje budynek. Pracownicy hotelu nie są jednak skorzy do pomocy. Lilka tymczasem na komisariacie policji rozpoznaje na nagraniu z monitoringu Danę z Leonem i podejrzewa najgorsze. Jacek Zaremba spotyka się w kawiarni z Moniką Rychter - właścicielką agencji "Nianie na zawołanie". Ona prosi go, żeby nie wyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych. Romantyczny nastrój znika momentalnie, gdy Monika dowiaduje się, że jej pracownica zagubiła powierzone jej dziecko. Dostaje MMS-a ze zdjęciem z monitoringu, na którym towarzyszący jej Jacek rozpoznaje Danę, dziewczynę, z którą spędził ostatnią noc. Zaremba tłumaczy Monice, że Leonowi nic nie grozi, ponieważ jest w dobrych rękach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Dana Mazurek
  Monika Rychter, właścicielka agencji "Nianie na zawołanie"
  Jacek Zaremba, psycholog dziecięcy
  Ewa Bonarska, dziennikarka telewizyjna, przyjaciółka Dany Mazurek
  Lilka, niania w agencji "Nianie na zawołanie"
  Celina Olsza, niania w agencji "Nianie na zawołanie"
  Anna, sekretarka w agencji "Nianie na zawołanie"
  Kuba, były ratownik medyczny, opiekun w agencji "Nianie na zawołanie"
  Leon Kowalik, podopieczny Lilki, niani w agencji "Nianie na zawołanie", którym zaopiekowała się Dana Mazurek; w napisach imię: Max
  Małgorzata Cholewińska, matka Leona, Roberta i Anny Kowalików
  Robert Kowalik, syn Małgorzaty Cholewińskiej, brat Leona i Anny
  Anna Kowalik, córka Małgorzaty Cholewińskiej, siostra Leona i Roberta
  przechodzień, klient ulicznego straganu z pieczywem; w napisach nazwisko aktora: Mendes
  właściciel firmy "Bułki i kawy", "chwilowy" pracodawca Dany Mazurek
  aspirant, policjant na Komisariacie Policji w Warszawie
  młodszy aspirant Mirosław, policjant na Komisariacie Policji w Warszawie
  Krzysztof, pijak zatrzymany na Komisariacie Policji w Warszawie, były mąż Anity i ojciec Joanny
  uliczny sprzedawca lizaków i balonów
  wyrostek w parku, który zaczepiał Danę Mazurek
  wyrostek w parku, który zaczepiał Danę Mazurek
  wyrostek w parku, który zaczepiał Danę Mazurek
  recepcjonista w hotelu, w którym Dana Mazurek poszukiwała matki Leona Kowalika
  szef recepcji w hotelu, w którym Dana Mazurek poszukiwała matki Leona Kowalika
  pokojówka w hotelu, w którym Dana Mazurek poszukiwała matki Leona Kowalika
  aspirant Marcin Owczarczyk, policjant w ulicznym patrolu
  policjant w ulicznym patrolu
  matka chłopca kontrolowana przez policjantów z ulicznego patrolu
  Tymon Mazurek
  chłopiec, syn kobiety kontrolowanej przez policjantów z ulicznego patrolu
  uliczny sprzedawca lodów
  Piotr Sikorski
  Daniel, zmarły mąż Moniki Rychter, właścicielki agencji "Nianie na zawołanie"
  starszy sierżant, policjantka na Komisariacie Policji w Warszawie; nie występuje w napisach

2

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Danę odwiedza Ewa, jej najbliższa przyjaciółka. Jest zdziwiona, że rzeczy Mariusza, byłego chłopaka Dany, nadal zalegają w jej mieszkaniu. Ewa podwozi potem przyjaciółkę do agencji niań, a sama spieszy się do swojej pracy. To ma być pierwszy dzień lepszej części ich życia, a na relacje z jego przebiegu umawiają się wieczorem w restauracji "Między Słowami". Ale dzień, który zapowiadał się tak wspaniale, przynosi już na wstępie kilka przykrych niespodzianek. Ku zaskoczeniu Dany, Monika Rychter, jej nowa pracodawczyni, uważa, że przed rozpoczęciem pracy koniecznie musi ona odbyć kilka kursów. W agencji Mazurek spotyka Lilkę, która informuje ją, że właśnie została zwolniona. Lilka winą za to ją obarcza Danę. Potem jeszcze Monika prosi Danę, żeby poprawiła swoje CV. Z pomocą dziewczynie przychodzi Jacek. Ich rozmowa niepostrzeżenie zbacza na temat Mariusza, jej byłego chłopaka. Miły flirt w pracy przerywa im Monika. Dana dostaje swoje pierwsze zadanie jako niania - ma być "szoferem" dziecka bardzo bogatego małżeństwa. Joanna Popławska, matka Iwa, wręcza Danie plan zajęć swojego syna, kluczyki i dokumenty od auta. Pierwszym zadaniem Dany jest odebranie Iwa ze szkoły. Pomimo utrudnień udaje jej się dotrzeć na czas. Chłopiec wita ją ozięble. Kolejny punkt to lodowisko "Torwar" i trening hokeja. Danę na lodowisku z daleka obserwuje Mariusz. Tymczasem Iwo po przepychankach z kolegą zostaje zdjęty z lodowej tafli. Następne w planie ma zajęcia z języka chińskiego. W drodze Dana musi się zatrzymać i wtedy niespodziewanie zjawia się Mariusz. Jej były chłopak żąda od niej wyjaśnień, co do jej ostatniego zachowania. Dziewczyna zastanawia się skąd Mariusz dowiedział się gdzie ona będzie tego dnia? Tymczasem podopieczny Dany zalicza kolejną porażkę tego dnia. Iwo został oceniony gorzej niż jego kolega Michał. Chłopcy wszystkie dodatkowe zajęcia mają razem. Ale nie łączy ich przyjaźń tylko ciągła rywalizacja. Odprowadzając chłopca do domu Dana zwraca uwagę jego matce, że może nadmiernie obciąża syna zajęciami dodatkowymi. Ta uwaga nie była zbyt rozsądna i może nawet za to zapłacić posadą niani. Tymczasem Monika umawia się z Jackiem na kolację w jego mieszkaniu, które właśnie… zostało wynajęte, bo Zaremba zapomniał zgłosić agencji nieruchomości, że jednak nie wyjeżdża z kraju. Jacek wykorzystuje obecność lokatora w swoim domu, żeby zabrać Monikę na "neutralny grunt", czyli do restauracji "Daktyl". W tym samym lokalu pojawia się także Dana umówiona tu ze swoją przyjaciółką Ewą.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Dana Mazurek
  Monika Rychter, właścicielka agencji "Nianie na zawołanie"
  Jacek Zaremba, psycholog dziecięcy
  Ewa Bonarska, dziennikarka telewizyjna, przyjaciółka Dany Mazurek
  Lilka, niania w agencji "Nianie na zawołanie"
  Celina Olsza, niania w agencji "Nianie na zawołanie"
  Anna, sekretarka w agencji "Nianie na zawołanie"
  Kuba, były ratownik medyczny, opiekun w agencji "Nianie na zawołanie"
  Joanna Popławska, żona Adama, matka Iwa, klientka agencji "Nianie na zawołanie"
  Iwo Popławski, syn Adama i Joanny, podopieczny Dany Mazurek
  Mariusz Banasik, fotografik, były chłopak Dany Mazurek
  Robert Baranowski, sąsiad Joanny Popławskiej i ojciec Michała, szkolnego kolegi Iwa
  Michał Baranowski, szkolny kolega Iwa Popławskiego
  Lubomir Witoszek
  trener hokeja na lodzie na zajęcia, którego uczęszczali m.in. Iwo Popławski i Michał
  sprzedawczyni w barowozie
  Filip, operator kamery w ekipie reporterskiej dziennikarki telewizyjnej Ewy Bonarskiej
  występuje w roli samego siebie, siatkarza, z którym wywiad przeprowadzała dziennikarka telewizyjna Ewa Bonarska

3

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Do drzwi Dany puka Mariusz. Tłumaczy, że przyszedł po swój komputer. To jedyna jego rzecz, która została w mieszkaniu dziewczyny po tym jak dzień wcześniej ona wyrzuciła jego rzeczy na… śmietnik. Mariusz korzystając z okazji jeszcze raz próbuje wytłumaczyć się Danie z pozostawionej na kanapie damskiej bieliźnie i zainstalowanej aplikacji szpiegowskiej. Tymczasem w mieszkaniu Joanny Popławskiej zjawia się Jacek, żeby wyjaśnić sprawę Dany. Jak się okazuje psycholog pojawia się tam w idealnym momencie, bowiem Iwo szantażuje mamę rozdając dzieciom swoje bardzo cenne zabawki. Chłopiec chce, żeby Dana z powrotem była jego opiekunką. Popławska przystaje na żądania syna. Jacek informuje o wszystkim Monikę, która jest mu za to niezmiernie wdzięczna. Zaremba telefonuje też do Dany by przekazać jej te dobre wieści. W trakcie rozmowy Jacek sugeruje, że został w Warszawie dla niej. Niania Dana wraz z nowym kolegą Kubą zostaje przydzielona do kolejnego projektu. Tym razem ich klientką jest Anita. Kobieta chce urządzić przyjęcie urodzinowe dla swojej córki, ale ze względu na swoją trudną sytuację finansową może na nie przeznaczyć bardzo niewiele pieniędzy. Dana wpada na pomysł organizacji przyjęcia. Tymczasem Kuba po raz kolejny chce namówić Monikę na wspólne wyjście. Dana pojawia się przed szkołą Iwa i przytula go na powitanie. Okazuje się, że pani Popławska wypisała syna z jego ulubionych zajęć - hokeja na lodzie. W ramach rekompensaty Dana zabiera chłopca na boisko za domem. Wszystkiemu przygląda się matka Iwa. Joanna pierwszy raz od dawna widzi syna tak szczęśliwego. Dana przed swoją kamienicą spotyka Jacka. Zaremba ma jej wiele do wyjaśnienia, przede wszystkim jego relacje z Moniką Rychter.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Dana Mazurek
  Monika Rychter, właścicielka agencji "Nianie na zawołanie"
  Jacek Zaremba, psycholog dziecięcy
  Ewa Bonarska, dziennikarka telewizyjna, przyjaciółka Dany Mazurek
  Anna, sekretarka w agencji "Nianie na zawołanie"
  Kuba, były ratownik medyczny, opiekun w agencji "Nianie na zawołanie"
  Joanna Popławska, żona Adama, matka Iwa, klientka agencji "Nianie na zawołanie"
  Iwo Popławski, syn Adama i Joanny, podopieczny Dany Mazurek
  Mariusz Banasik, fotografik, były chłopak Dany Mazurek
  Anita, żona Krzysztofa i matka Joanny, dziewczynki, której agencja "Nianie na zawołanie" organizowała przyjęcie urodzinowe
  Joanna, dziewczynka, której agencja "Nianie na zawołanie" organizowała przyjęcie urodzinowe
  Krzysztof, pijak zatrzymany na Komisariacie Policji w Warszawie, były mąż Anity i ojciec Joanny
  matka Hanny, szkolnej koleżanki Joanny, gościa na jej przyjęciu urodzinowym
  Hanna, szkolna koleżanka Joanny, gość na jej przyjęciu urodzinowym
  Piotr, portier w kamienicy, w której m.in. mieszkała Joanna Popławska z rodziną
  kelnerka w kawiarni "Kafka", w której Dana Mazurek spotkała się ze swoją przyjaciółką Ewą Bonarską
  reporterka Telewizji Polsat News
  klientka agencji "Nianie na zawołanie", matka dziewczynki, podopiecznej psychologa dziecięcego Jacka Zaremby
  dziewczynka, podopieczna psychologa dziecięcego Jacka Zaremby

4

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Danie po nocy spędzonej z Jackiem wydaje się, że to początek ich wspólnego życia. Tym bardziej, że Zaremba jest gotów powiedzieć Monice o swoich uczuciach do Dany. Wszyscy w agencji "Nianie na zawołanie" żyją brawurową akcją ratunkową, którą przeprowadziła Dana przy wsparciu Kuby. Mazurek zbiera gratulacje i kwiaty. Monika postanawia pojechać z Kubą do szpitala, żeby dowiedzieć się o zdrowie dziewczynki. Dlatego też Jacek nie może z nią porozmawiać od razu. Kolejne próby przeprowadzenia poważnej rozmowy Zaremby z Rychter nie udają się, bo zawsze ktoś im przerywa. Monika jest zbyt zakochana w Jacku, żeby wyczuć cokolwiek między wierszami. Kuba, który był świadkiem pocałunku Dany i Jacka, zachowuje dyskrecję, choć wiele go to kosztuje, bo kocha Monikę. Tymczasem okazuje się, że Lilka założyła własną agencję niań i próbuje podbierać Monice klientów. Rychter jest zmuszona przeprowadzić z nią poważną rozmowę, by zapobiec nieuczciwej konkurencji. Lilka nie odpuszcza i ku zdziwieniu wszystkich Monika przyjmuje ją z powrotem do pracy. Niespodziewanie w Warszawie pojawia się mama Dany. Katarzyna Mazurek jest przekonana, że córka pracuje w korporacji, a jej związek z Mariuszem kwitnie i blisko już do wesela. Dziewczyna nie jest w stanie powiedzieć matce prawdy. Tego dnia w pracy Dana ma zaopiekować się dwuletnią córeczką Mileny i Emila. Emil, w przeszłości człowiek sukcesu, od kiedy stracił pracę i zaczął opiekować się córeczką, stał się nadopiekuńczym wobec dziecka domatorem, który zupełnie stracił kontakt ze światem i popadł w pewien rodzaj depresji. Milena obawia się, że to może doprowadzić do rozpadu jej małżeństwa, dlatego wynajmuje opiekunkę, żeby mąż ruszył się na spotkanie z kolegami. Mimo początkowych oporów Emila wobec Dany, wszystko się udaje. Kiedy mężczyzna wraca do domu Dana zostawia go z córeczką i wtedy dziecko niszczy sukienkę - dowód rzeczowy w sprawie, którą prowadzi Milena. Zrozpaczony mąż prosi nianię o pomoc w odtworzeniu dowodu, którym jest designerska sukienka. Ona z kolei zwraca się do niego z prośbą o pomoc do swojej matki i Mariusza, który jako fotografik robił zdjęcia feralnej sukni. I tak przypadkowo wychodzi na jaw, czym naprawdę zajmuje się Dana i co ją łączy, a właściwie, co nie łączy z Mariuszem. Tymczasem Monika odwiedza grób swojego męża Daniela. Z powodu nagromadzonych stresów kobieta dostaje zawału serca. Karetka pogotowia ratunkowego zabiera ją do szpitala. Jako pierwszy dowiaduje się o tym Kuba.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Monika Rychter przebywa w szpitalu. Okazuje się, że kobieta zgłosiła Jacka Zarembę, jako swojego partnera, któremu personel medyczny może udzielać informacji o stanie jej zdrowia. Lekarze stwierdzają, że schorzenie pacjentki wiąże się zapewne z niedawnym silnym przeżyciem, jakim była dla niej strata męża. By nie dopuścić do powikłań absolutnym zaleceniem lekarskim jest spokój i brak stresu. Tak, więc Jacek nadal nie może powiedzieć Monice prawdy o Danie. Tymczasem Katarzyna Mazurek, matka Dany, wraca do domu w Nowej Słupi. Mariusz odwozi ją na dworzec. Mężczyzna wykorzystuje tę okazję żeby przypodobać się swojej niedoszłej teściowej i za jej pośrednictwem dotrzeć do serca Dany. Ale Dana nie wyobraża sobie z nim przyszłości. Teraz inny mężczyzna stał się dla niej ważny. Pracownicy agencji "Nianie na zawołanie" są wstrząśnięci informacją o chorobie Moniki. Sytuację tę wykorzystuje Lilka, która samozwańczo przejmuje obowiązki szefowej. Celina i Anka nie mogą nic zrobić, bo nie chcą stresować właścicielki agencji. Kuba odwiedza Monikę w szpitalu i spotyka u niej Jacka. Były ratownik medyczny, który podkochuje się w Monice, coraz trudniej radzi sobie z tym, że Rychter oczekuje opieki od Jacka, a nie od niego. Między mężczyznami wzrasta napięcie. Lilka wykorzystuje swoją władzę, by ograniczyć zlecenia Dany. Dziewczyna jednak znajduje wsparcie w Ance i Celinie. Anka pilnie poszukuje fotografa na dziecięce przyjęcie. Dana podaje jej namiary na Mariusza a ta w zamian za to przydziela jej pilne zlecenie, o którego szczegóły nie zdążyła zapytać. Dana ma pojechać do Antoniego Korca. Na miejscu okazuje się, że ten starszy pan zatelefonował do agencji "Nianie na zawołanie' chcąc zamówić opiekunkę, ale nie sprecyzował, kto potrzebuje opieki. Pan Antoni prosi Danę o pomoc w napisaniu listu do ukochanej i w dotarciu do bankomatu. Dziewczyna szybko orientuje się, że starszy pan cierpi na chorobę Alzheimera. Wkrótce zjawiają się żona i córka jej "podopiecznego". Obie kobiety są wdzięczne Danie za troskliwą pomoc. Córka pana Antoniego daje Danie swoją wizytówkę. Mazurek jest tak przygnębiona z powodu tego, czego ostatnio doświadczyła, że nawet nie zauważa, że to właśnie ona jest tą osobą, o kontakt do której bezskutecznie zabiegała od dawna. Dana wierzy, że dzięki temu zbiegowi okoliczności uda jej się pomóc bratu. Tego dnia dziewczyna uświadamia też sobie, że kocha Jacka, ale nie może budować swojego szczęścia u jego boku na cudzej krzywdzie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • 44 min

W agencji "Nianie na zawołanie' nadal rządzi Lilka. Jakby tego było mało w jej łaski wkrada się Mariusz Banasik, polecony przez Danę, jako fotograf "na zastępstwo", który namawia ją na własne pomysły. Dana nie jest tym zachwycona, ale rozumie sytuację byłego chłopaka, który walczy o każde zlecenie. Tymczasem Monika może już wyjść ze szpitala, ale pod warunkiem, że będzie pod stałą opieką. Rychter zwierza się Jackowi, że wolałaby nie trafić do własnego mieszkania, bo ono budzi w niej trudne wspomnienia. Zaremba zostaje postawiony pod ścianą i musi zaproponować Monice żeby na czas rekonwalescencji zamieszkała u niego. Anka ma pomóc Jackowi spakować trochę ubrań Moniki z jej mieszkania. Nie może tego zrobić sama, więc, nie wyczuwając niezręczności sytuacji, prosi o tę przysługę Danę. Chłodny wystrój i nieskazitelny porządek mieszkania Rychter jest dużym szokiem dla Dany. Ale jeszcze większym spotkanie tam Jacka. Mimo wcześniejszych deklaracji Dana i Jacek okazują się sobie bardzo bliscy i stęsknieni. Wspólne pakowanie rzeczy Moniki to jedna z bardziej niezręcznych sytuacji, w jakiej mogli się znaleźć. Tymczasem właścicielkę agencji "Nianie na zawołanie" w szpitalu znów odwiedza Kuba. Informacja, że Monika przez jakiś czas zamieszka u Jacka jest dla niego kolejnym ciosem. Agencja otrzymuje nowe zlecenie. Tym razem Dana ma się zaopiekować córkami dość ekscentrycznej Natalii, która każe się nazywać Gają. Jak się okazuje, kobieta, porzucona przez męża, pozostaje pod głębokim wpływem sekty, według reguł której wychowuje też dzieci. Dana z jednej strony widzi, że dziewczynki są bardzo inteligentne, wrażliwe, odpowiedzialne i nad wiek nawet dojrzałe, z drugiej jednak ma świadomość, że matka odcina je od pewnych sfer współczesnego życia, czyniąc je pośmiewiskiem wśród rówieśników. Dana pragnie im pomóc i nawet nie domyśla się, że ta sprawa znów zbliży ją do Jacka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Dana Mazurek
  Monika Rychter, właścicielka agencji "Nianie na zawołanie"
  Jacek Zaremba, psycholog dziecięcy
  Anna, sekretarka w agencji "Nianie na zawołanie"
  Kuba, były ratownik medyczny, opiekun w agencji "Nianie na zawołanie"
  Mariusz Banasik, fotografik, były chłopak Dany Mazurek
  Lilka, niania w agencji "Nianie na zawołanie"
  Katarzyna Mazurek, matka Dany i Adasia; pojawia się w napisach odcinka, w rzeczywistości jednak w nim nie wystąpiła a słychać jedynie jej głos
  Gaja, dawniej Nina, matka Ruty i Leszczyny, klientka agencji "Nianie na zawołanie"
  Ruta, córka Roberta i Gai, podopieczna Dany Mazurek
  Leszczyna, córka Roberta i Gai, podopieczna Dany Mazurek
  doktor Stefan Pawlicki, lekarz kardiolog na oddziale kardiologii szpitala gdzie we wstrząsie kardiogennym trafiła Monika Rychter
  Marek, ratownik medyczny, kolega Kuby; w napisach nazwisko: Dawidzki
  Jan Dąbruś
  Maciej, syn Anny, sekretarki w agencji "Nianie na zawołanie"
  pielęgniarka na oddziale kardiologii szpitala gdzie we wstrząsie kardiogennym trafiła Monika Rychter
  dziewczynka na placu zabaw, na którym bawiły się również Ruta i Leszczyna, podopieczne Dany Mazurek
  dziewczynka na placu zabaw, na którym bawiły się również Ruta i Leszczyna, podopieczne Dany Mazurek
  matka dziewczynek z placu zabaw, na którym bawiły się również Ruta i Leszczyna, podopieczne Dany Mazurek

7

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Mariusz czuje się już lepiej. Powodem choroby fotografika okazała się zwykła infekcja. Podczas wspólnego śniadania mężczyzna próbuje namówić Danę, by mógł zatrzymać się u niej na dłużej. Dzwoniący telefon Mariusza pokazuje na wyświetlaczu - Aldona. Chłopak odrzuca połączenie. Dana obserwując to utwierdza się w słuszności wcześniej podjętej decyzji i oświadcza Mariuszowi, że co było między nimi jest definitywnie skończone, zapewniając jednocześnie, że chłopak nie może na nią liczyć. Dana jest bardzo przygnębiona swoimi ostatnimi niepowodzeniami. Katarzyna, matka Dany, przysyła jej list z dokumentacją medyczną brata w nadziei, że córka znajdzie dlań dobrego lekarza. Jacek nie odbiera telefonu od Dany. Zaremba ulega presji Moniki i zabiera ją ze szpitala do swojego mieszkania. Psycholog stara się nią dobrze opiekować i przestrzegać zaleceń lekarza. Monika wyczuwa, że w jej relacji z Jackiem coś się zmieniło. Rychter celowo wspomina ich potajemne randki. Sytuacja, w jakiej znalazł się Jacek, jest dla niego coraz bardziej niekomfortowa. Mężczyzna tęskni za Daną i jest zazdrosny o Mariusza, którego zastał w jej mieszkaniu. Tymczasem Lilka nie radzi sobie z zarządzaniem firmy pod nieobecność Moniki. W agencji "Nianie na zawołanie" dochodzi do ostrej wymiany zdań pomiędzy Jackiem a Kubą. Chłopak zarzuca Zarembie nieuczciwe postępowanie. Natomiast Dana następne zlecenie otrzymuje dzięki poleceniu byłego chłopaka a nie szefowej agencji. Jej podopiecznym jest tym razem trzynastoletni Kamil, który ma poważne problemy emocjonalne. Chłopiec czuje się nieakceptowany przez rodziców, nie potrafi dorównać zmarłemu bratu, który był wszechstronnie utalentowany. Dziewczyna odkrywa problem tkwiący od lat w tej rodzinie i zwraca się o pomoc do Jacka. Psychologiczne wyczucie obojga ratuje życie chłopca i niesie pomoc jego rodzicom. Dana i Jacek znów się do siebie zbliżają.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Dana Mazurek
  Monika Rychter, właścicielka agencji "Nianie na zawołanie"
  Jacek Zaremba, psycholog dziecięcy
  Ewa Bonarska, dziennikarka telewizyjna, przyjaciółka Dany Mazurek
  Anna, sekretarka w agencji "Nianie na zawołanie"
  Kuba, były ratownik medyczny, opiekun w agencji "Nianie na zawołanie"
  Mariusz Banasik, fotografik, były chłopak Dany Mazurek
  Lilka, niania w agencji "Nianie na zawołanie"
  doktor Stefan Pawlicki, lekarz kardiolog na oddziale kardiologii szpitala gdzie we wstrząsie kardiogennym trafiła Monika Rychter
  Paulina Bednarska, architekt zieleni, żona Jerzego i matka Kamila
  Jerzy Bednarski, architekt zieleni, mąż Pauliny i ojciec Kamila; w napisach imię bohatera: Jacek
  Kamil Bednarski, syn Jerzego i Pauliny, podopieczny Dany Mazurek
  Benek, barman w barze, kolega Mariusza Banasika
  prof. dr hab. n. med. Alicja Wolny, lekarz neurochirurg dziecięcy, córka Antoniego i Olgi Korców
  Aldona Kmiecik, była żona piłkarza Kmiecika
  pielęgniarka w Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Mazowieckiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Warszawie

Varia
pokaż

8

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Monika opowiada Kubie jak bardzo jest szczęśliwa, dzięki troskliwej opiece Jacka. Chłopak jest rozczarowany jej wyznaniem, ale nie ujawnia, że darzy ją uczuciem. Rychter, przeglądając w mieszkaniu firmowe dokumenty, dostaje ataku duszności. Jej zdjęcie z noworodkiem ukryte między teczkami wywołuje u niej silny stres. Lekarz zaniepokojony powtarzającymi się u pacjentki napadami duszności kieruje ją do sanatorium nad morzem. W agencji "Nianie na zawołanie" Lilka daje odczuć Kubie, że nie jest niezastąpiony. Mężczyzna deprymowany przez zastępczynię szefowej i zdenerwowany wyznaniem Moniki myśli o zmianie pracy. A Lilka chce nieco zmienić profil firmy. Podstępnie zdobywa zgodę Moniki na realizację swoich planów. Przekazuje Rychter egzemplarz protokołu z popełnionego przez nią przestępstwa, który wcześniej zataił jej brat policjant. Monika wycieńczona chorobą i zachowaniem koleżanki opowiada Jackowi o swojej próbie samobójczej i proponuje mu wspólny wyjazd do sanatorium. Dana odbiera syna państwa Popławskich z gabinetu dyrektorki szkoły, gdzie trafił, ponieważ źle potraktował swojego kolegę. Iwo żąda od opiekunki, by zawiozła go do ojca - właściciela dużej firmy - w nadziei, że ten potraktuje go łagodnie. Dana z podopiecznym i jego ojcem wracają do szkoły, gdzie, po rozmowie z dyrektorką, Popławski sponsoruje stypendium dla poszkodowanego chłopca i zmusza syna do przeproszenia kolegi. Upokorzony i zasmucony Iwo buntuje się, twierdząc, iż to ojciec mówi mu, że pieniądze rządzą światem. Jacek na randce z Daną informuje ją o wyjeździe z Moniką do sanatorium. Obiecuje Mazurkównie, że gdy tylko Monika wyzdrowieje, powie jej o ich związku. Zdenerwowana Dana nie wierzy w szczerość Jacka. W nocy dziewczyna odbiera telefon od swojego podopiecznego Iwa.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Dana leczy chrypkę Ewy - efekt ich wczorajszego szaleństwa wraz z Kubą w dyskotece. Do mieszkania Mazurkówny wchodzi jej podopieczny Iwo Popławski, który postanowił uciec z domu. Chłopiec boi się rozwodu rodziców, o którym ci wykrzykiwali podczas awantury. Niania odprowadza Iwa do jego mamy, tłumacząc, że jego zachowanie może tylko pogorszyć relacje między rodzicami. W agencji "Nianie na zawołanie" Dana otrzymuje kolejne zlecenie - opiekę nad niemowlęciem. Kasia wyczerpana brakiem snu nie radzi sobie z obowiązkami a jej mąż i nastoletnia córka nie kwapią się do pomocy. Dana pomaga Kasi przy dziecku i namawia ją do angażowania córki w sprawy domowe. Na plaży Monika całuje Jacka, licząc na więcej. Zaremba ją jednak odtrąca. Była kochanka wyczuwa jego nieszczerość i nakazuje mu natychmiast wracać do Warszawy. Iwo ponownie prosi Danę o pomoc. Otóż jego mama Joanna nie doczekawszy się męża w restauracji, gdzie mieli zjeść obiad we troje, wypija za dużo wina. Dana odwozi chłopca i jego matkę do domu. Kuba zaprasza Danę na piwo. Chce opowiedzieć jej o swoim nowo odkrytym powołaniu. Kiedy wieczorem wracają z pubu wpada na nich Zaremba. Pomiędzy Jackiem a Kubą dochodzi do bójki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Dana mieszając się w bójkę Jacka i Kuby dostaje przypadkowy cios. Mazurkówna po tygodniowej przerwie w pracy spotyka Zarembę. Nie daje mu żadnej nadziei na naprawę stosunków pomiędzy nimi. Natomiast Monika poznaje w sanatorium Mariusza, który jest z zawodu detektywem. Rychter zleca mu odnalezienie jej syna, którego urodziła w wieku szesnastu lat i oddała do adopcji. Sara, córka Aldony, zachowuje się bardzo agresywnie. Nastolatka nie radzi sobie z emocjami i nie akceptuje kolejnego mężczyzny swojej matki. Zachowanie Lilki wzbudza niezadowolenie wśród pracowników agencji "Nianie na zawołanie". Kobieta nie uwzględnia nikogo ze starej ekipy w kursie guwernantek. Dana pod szkołą, do której uczęszcza Iwo spotyka nietrzeźwą matkę chłopca. Mazurkówna zabiera Popławskiej kluczyki do samochodu, za co ta zwalnia ją z pracy. Monika wraca wcześniej z sanatorium, ponieważ znaleźli się chętni na kupno jej mieszkania. Jacek proponuje kobiecie, aby zamieszkała u niego. Dana podczas joggingu ze swoją przyjaciółką Ewą spotyka profesor Alicję Wolny, która przekazuje jej wspaniałą nowinę, iż jej brat Adaś został zakwalifikowany do operacji neurochirurgicznej.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 00:36:19
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.